Powietrzni Architekci zawitają do Torunia. TAK poszukuje wolontariuszy do pomocy [AUDIO]

2021-07-09 7:55 Marta Łazarska
Powietrzni Architekci zawitają do Torunia. TAK poszukuje wolontariuszy do pomocy [AUDIO]
Autor: Toruńska Agenda Kulturalna

To będzie największa atrakcja tego lata... i to dosłownie. W samym sercu Torunia będziemy mogli zajrzeć do środka pneumatycznej rzeźby, która zachwyci nas kolorami oraz kunsztem inżynieryjnym. Konstrukcja zostanie w mieście na 10 dni.

Luminarium Albesila, o którym mowa, to rzeźba, która łączy ze sobą zamysł artystyczny i myśl inżynieryjną. Konstrukcja napełniona sprężonym powietrzem będzie składała się z 27 wielokolorowych kopuł. Wnętrze rzeźby będziemy mogli zwiedzać barwnymi korytarzami. Będą to doznania nie tylko dla oczu, ale i uszu. Pokazowi będzie towarzyszyła także klimatyczna muzyka. Toruń jako jedyny w Polsce będzie miał okazję gościć projekt i to aż przez 10 dni.

Czym jest projekt Architekci Powietrza? Wyjaśnia Przemysław Draheim z Toruńskiej Agendy Kulturalnej

Instalacja będzie dostępna między 16 a 25 lipca na placu Rapackiego w Toruniu.  Można ją zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 20:30, a w weekendy w godzinach od 13:00 do 20:30. Ostatnie wejście na teren instalacji będzie możliwe o godzinie 20:00.

Wolontariusze poszukiwani

Toruńska Agenda Kulturalna poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby uczestniczyć w realizacji projektu. Potrzebne są osoby, które mogłyby zająć się przygotowaniem instalacji, koordynowanie jej funkcjonowania podczas wizyt zwiedzających, kierowaniem i informowaniem publiczności, ale i działaniami promocyjnymi - fotografowaniem, zajmowaniem się social medialmi, np. Facebookiem czy Instagramem. Swoje zgłoszenia możecie wysyłać TUTAJ.

AQUA Toruń otwarte!
Źródło: Powietrzni Architekci zawitają do Torunia. TAK poszukuje wolontariuszy do pomocy [AUDIO]