Potężny wybuch w Toruniu. Runęła kamienica przy Wybickiego! Akcja ratunkowa trwa!

2021-08-31 12:54 Mariusz Luda Marta Łazarska
Potężny wybuch w Toruniu
Autor: nadesłane/FB Runęła kamienica przy Wybickiego! Akcja ratunkowa trwa!

Potężny wybuch w jednej z kamienic w Toruniu. Budynek zawalił się, na miejscu zgliszcza przeszukuje straż pożarna, jest policja i służby ratunkowe.

Na razie nie ma informacji o poszkodowanych. Wybuch w jednej z kamienic przy ulicy Wybickiego był potężny. Kamienica runęła, a z okien okolicznych budynków powypadały szyby, uszkodzonych jest też kilka pojazdów. Akcja ratunkowa trwa, na miejscu jest już 16 jednostek straży, policja i służby ratunkowe, w tym grupa poszukiwawczo-ratownicza z Chełmży.  Nieoficjalnie mówi się o wybuchu gazu.

- Strażacy aktualnie przeszukują budynek oraz go dogaszają. W wyniku zawalenia tego budynku uszkodzone zostały 3 sąsiednie budynki i kilka samochodów osobowych. W tym momencie fragment ulicy Wybickiego jest wyłączony z ruchu - powiedział nam mł. bryg. Arkadiusz Piętak, rzecznik kujawsko-pomorskich strażaków.

Huk było słychać praktycznie w całym Toruniu. Mieszkańcy myśleli, że to ćwiczenia na poligonie.

Na miejscu zdarzenia była nasza reporterka

Z pomocą przyszło także miasto, które ewakuowało około 70 osób autobusami MZK. Wszyscy są bezpieczni i obecnie przebywają w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Potężny wybuch w Toruniu. Runął dom przy Wybickiego [AKTUALIZACJA]