Pomoc psychologa, warsztaty i rozwój osobisty. Wszystko to w centrum stworzonym przez UMK w Toruniu

2021-04-14 20:48 Marta Łazarska
Pomoc psychologa, warsztaty i rozwój osobisty. Wszystko to w centrum stworzonym przez UMK w Toruniu
Autor: Marta Łazarska/Radio Eska

Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego to jednostka, która działa już od lutego w ramach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Została stworzona dla społeczności akademickiej, która będzie mogła omówić tam swoje wątpliwości, ale i podwyższyć kompetencje.

O wsparciu dla swoich studentów od uczelni na naszym portalu informowaliśmy pod koniec listopada. Wtedy dla całej społeczności akademickiej UMK ruszył z bezpłatnymi konsultacjami psychologicznymi. Można się na nie zgłosić przy okazji problemów z radzeniem sobie ze stresem, stanami lękowymi, gdy czujemy się wykluczeni społecznie,  a także kiedy chcemy znaleźć więcej motywacji czy lepiej zorganizować sobie nasz czas. Więcej na ten temat znajdziecie poniżej.

Od lutego działa jednostka, która ma wspierać także rozwój wśród pracowników i studentów. Skupia się na warsztatach oraz wzmacnianiu kompetencji interpersonalnych. Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego mieści się w w Uniwersyteckim Centrum Sportowym przy ul. Św. Józefa. Teraz, mimo pandemii działa, choć w wersji online. Współpracuje z wykładowcami akademickimi i cały czas poszerza swoją ofertę.

O tym, co oferuje Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego mówi dr Małgorzata Fopka-Kowalczyk

Do piątku (16.04.) trwa także Tydzień Inauguracyjny, który pozwala na poznanie ośrodka od podszewki. To także seria wykładów, które są związane z rozwojem osobistym czy dbaniem o swoje dobre samopoczucie w dobie pandemii. Cały program akcji znajdziecie TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Pomoc psychologa, warsztaty i rozwój osobisty. Wszystko to w centrum stworzonym przez UMK w Toruniu