Pogoda w Toruniu. Nadciągają upały i tropikalne noce!

2021-06-18 22:07 Mariusz Luda

Przed nami 4 upalne dni, podczas których temperatura powietrza popołudniami będzie wzrastać do nawet 34 stopni Celsjusza. Pewne jest to, że do najbliższego wtorku na termometrach w Toruniu w ciągu dnia nie będzie niżej, jak 30-32 kreski powyżej zera. Noce również nie przyniosą większego wytchnienia.

Po zimnej i deszczowej wiośnie, a w zasadzie jej braku - mamy lato! Mówimy - nareszcie! Ale lato w tym roku przyszło zdecydowanie szybciej, niż przed rokiem. Normalnie zaczyna się 21 czerwca i trwa na półkuli północnej do 23 września. 21 czerwca, a w zasadzie noc z 21/22 czerwca to równonoc. Po niej, dzień staje się już coraz krótszy. Tej nocy obchodzone jest święto związane z przesileniem letnim. Noc Świętojańska, czyli słowiańska Noc Kupały obchodzona jest jednak w Polsce z 23/24 czerwca.

Jednego możemy być pewni - lato i wakacje za pasem. Ma być pięknie, słonecznie i upalnie. Takie są w każdym razie prognozy długoterminowe. O ile im wierzyć, czas urlopu możemy planować bez obaw o niepogodę i to zarówno w lipcu, jak i sierpniu - informuje synoptyk, Rafał Maszewski z portalu pogodawtoruniu.pl.

Warto już teraz pomyśleć o nakryciu głowy, kremie do opalania oraz zaopatrzyć się w duże ilości wody. Warto już teraz także przeanalizować kilka zasad, by czuć się bezpiecznie i to zarówno w pogodę, jak i wtedy, gdy będzie grzmiało, czy w czasie nawałnicy z silnym wiatrem. Takie zjawiska też mogą się w lato zdarzyć, choć tylko sporadycznie. Na ogół będzie słonecznie i upalnie. Jednym słowem - pięknie i wakacyjnie!

Nie dość, że najbliższe cztery dni (do wtorku) zapowiadają się upalnie, to również w nocy nie odetchniemy, bo upał przyniesie „tropikalne noce”. Wówczas panująca całodobowa duchota utrudnia nam zaśnięcie i zregenerowanie organizmu. Najbliższa taka noc jest możliwa z piątku na sobotę na zachodzie i północy Polski, również w Toruniu - informuje synoptyk, Rafał Maszewski.

AQUA Toruń otwarte!

Więcej, w tym alerty pogodowe na wypadek upałów, burz i innych gwałtownych zjawisk atmosferycznych na www.pogodawtoruniu.pl. Portal i jego prognozy są bezpłatne!

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Pogoda w Toruniu. Nadciągają upały i tropikalne noce!