Piernikowe i teatralne place zabaw, kolorowy kosmos i filmy. Dzień Dziecka w Toruniu [PROPOZYCJE]

2021-06-01 7:05 Magdalena Witt-Ratowska
Piernikowe Miasteczko w Toruniu
Autor: M.Witt-Ratowska Piernikowe Miasteczko w Toruniu

Sporo wydarzeń na Dzień Dziecka odbyło się już w miniony weekend, ale propozycji nie brakuje też w tygodniu. Sprawdzamy, gdzie w Toruniu można spędzić to święto i dokąd warto się wybrać. Najczęściej familijnie. W niektórych szkołach 1 czerwca jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (godziny "dyrektorskie").

Dlatego świętowanie można rozpocząć porannym ARTpresso w Dworze Artusa. Nie trzeba się nigdzie wybierać, to spotkanie online. To cykl kulturalnych "pobudzaczy", tym razem w centrum uwagi będą bajki i filmy animowane:

Ile kropek jest na wszystkich 101 dalmatyńczykach? Jaka liczba balonów unosiła dom głównego bohatera w filmie W chmurach? Kto miał śpiewać w Królu Lwie zamiast Eltona Johna? Tego wszystkiego dowiecie się z kolejnego filmu, na który bajkowe ciekawostki przygotuje dla Was nasz mistrz improwizacji – Piotr Pawłowski.

To wszystko od 9.30 TU i potem dostępne bez ograniczeń.

Przed południem zdążymy polecieć w "Kolorowy kosmos". W Dzień Dziecka toruńskie Planetarium zaprasza na premierowy seans (o 11.00):

(...)Czy niebo jest faktycznie czarno-białe? Nic bardziej mylnego. Kolory kosmosu nie są tylko złudzeniem. Z bliska gwiazdy są żółtawe, czerwonawe i błękitne. A i nasze sąsiednie planety mają niezwykłe kolory! Mars nazywany jest Czerwoną Planetą, Neptun jest błękitny, a Jowisza ozdabiają wielobarwne chmury. A jakim kolorem wyróżnia się nasza Ziemia? Sprawdźmy!

Po pokazie na placu przed Planetarium nie zabraknie zabawy pod nazwą "Czarne przegrywa, kolor wygrywa! W kolory grajmy dziś!" (ok. 11.40).

Popołudnie to place zabaw. Teatralny w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury. Będą "Figle, żarty i psoty" dla najmłodszych (4-6 lat) od godziny 16.30, potem dla nieco starszych "Teatralny rozruch" i na zakończenie "Wieczorne dyrdymałki" o 19.00 dla całych rodzin, czyli kojące opowieści z muzyką na żywo. Zajęcia są nieodpłatne, dla grup do 12 osób. Więcej informacji TU.

Familijnie zapowiada się też Dzień Dziecka w Piernikowym Miasteczku przy Podmurnej. Na zabawy zaprasza Ognisko Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza od 16.00 do 19.00.

W programie przewidziano prezentacje zespołów artystycznych, przeplatane konkursami dla dzieci. Będą też warsztaty artystyczne: rysunkowe „Pociągiem do krainy marzeń” i „Kolorowa wyspa" oraz twórcze „Wall art”. Nie zabraknie również stoiska z bańkami mydlanymi. Przy tej okazji będzie można również zapisać się na zajęcia prowadzone w OPP „Dom Harcerza” w roku szkolnym 2021/22. Na uczestników czekać będą również stoiska Straży Miejskiej, Manufaktury Cukierków oraz Piernikarni Starotoruńskiej.

  • W Centrum Sztuki Współczesnej trwa tydzień z Dniem Dziecka (warsztaty w Labsenie, filmy w Kinie Centrum). Na seanse dla dzieci zaprasza także nowe miejsce w Toruniu - Kino Camerimage w siedzibie Tumultu na Rynku Nowomiejskim. W tygodniu i w weekend można świętować Dzień Dziecka także w teatrze - Baj Pomorski przygotował spektakle znane i lubiane: "Przytulaki", "Wschód i Zachód słonia", "Bleee..." oraz warsztaty muzyczne. Natomiast Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na czerwcowe warsztaty rodzinne.

W każdą sobotę i niedzielę czerwca w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą odbywały się rodzinne miniwarsztaty. W ofercie centrum nauki znalazły się zajęcia poświęcone emocjom, fizyce dźwięku, wyzwalaniu kreatywności i pomysłowości. Będzie również okazja do odkrycia fascynującego świata kaligrafii i przeprowadzenia eksperymentów chemicznych. Zajęcia odbywają się o godz. 11:00, 13:00 i 15:00.

Początek czerwca to również dobra okazja do zwiedzania Ogrodu Zoobotanicznego i poznania nowych maluchów - kilkudniowej owcy kameruńskiej oraz małego Leosia, czyli lemura wari, który skończył dwa miesiące.

AQUA Toruń otwarte!
Źródło: Piernikowe i teatralne place zabaw, kolorowy kosmos i filmy. Dzień Dziecka w Toruniu [PROPOZYCJE]