Pandemia koronawirusa i protesty. To uwiecznili fotografowie w Toruniu w 2020 roku

i

Autor: pixabay.com

Pandemia koronawirusa i protesty. To uwiecznili fotografowie w Toruniu w 2020 roku

2021-08-24 16:15

Czym żyli mieszkańcy kujawsko-pomorskiego w ubiegłym roku? Te właśnie tematy zostały uwiecznione przez fotoreporterów z regionu. Już dziś (24.08.) wernisaż wystawy Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2021.

To musiał być niełatwy wybór dla jury, które decydowało które zdjęcia lokalnych fotografów są najlepsze. Nagrodzone zostały fotografie w czterech kategoriach, przyznano 11 wyróżnień. Nadesłane prace pochodziły od fotografów, którzy na co dzień są zatrudnieni w lokalnych redakcjach prasowych, internetowych czy agencjach. W zgłoszeniach nie zabrakło także zdjęć od freelancerów.

Przesłane zdjęcia musiały zostać wykonane w województwie kujawsko-pomorskim między 1 stycznia a 31 grudnia 2020 roku. Grand Prix dla najlepszej fotografii otrzymał Filip Kowalkowski. Został on także zwycięzcą w kategorii "Życie codzienne" za pracę Dezynfekcja

Nagroda w kategorii "Wydarzenia" trafiła do Marka Krupeckiego, zaś w dziedzinie "Kultura i sztuka" do Justyny Rojek-Lindy. Zdaniem jury, najlepszy zestaw zdjęć wykonał Łukasz Piecyk. Wernisaż wystawy już dziś (24.08.) o godzinie 18:30 w Galerii Artus w Centrum Kultury Dwór Artusa. Prace będzie można oglądać do 3 września.

Wszystkim nagrodzonym kolegom i koleżankom serdecznie gratulujemy.

Źródło: Pandemia koronawirusa i protesty. To uwiecznili fotografowie w Toruniu w 2020 roku