Oszustwo na rachmistrza. Toruński urząd przestrzega przed naciągaczami

2021-04-15 20:44 Marta Łazarska
Oszustwo na rachmistrza. Toruński urząd przestrzega przed naciągaczami
Autor: pixabay.com

Na początku kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. To obowiązek każdego Polaka, by wziąć w nim udział. Trzeba jednak mieć się na baczności, bo to także okazja na zaproszenie do swojego domu oszusta.

Ostatni Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań został przeprowadzony dekadę temu. Teraz, przez sytuację epidemiczną do naszych drzwi nie zapuka rachmistrz. Na pytania, które są związane ze spisem możemy odpowiedzieć sami, w zaciszu swojego domu. Warto z tej metody skorzystać, ponieważ będzie to najbezpieczniejsze.

Aby nie paść ofiarą naciągaczy warto wcześniej sprawdzić co znajduje się w takim kwestionariuszu. Rachmistrz nie zapytałby nas o nasz status majątkowy, cenne przedmioty czy oszczędności. Co więcej, prawdziwe osoby do tego oddelegowane kontaktować z nami będą się dopiero po 4 maja. Będą do tego używać wyłącznie numerów telefonu 22 279 99 99 lub 22 82 88 888.

Jak można zrobić to bezpiecznie?

Przede wszystkim zalecane jest to, by zrobić to online. Można do tego użyć specjalnej strony rządowej lub poprzez aplikację. Osoby, które nie mają dostępu do sieci mogą zadzwonić na infolinie 22 279 99 99. Dodatkowo w Toruniu uruchomiono punkty spisowe w Urzędzie Statystycznym oraz Urzędzie Miasta Torunia. Przypomnijmy, że ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań potrwa 30 września.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Muzeum "Dom PRL-u" w Toruniu
Źródło: Oszustwo na rachmistrza. Toruński urząd przestrzega przed naciągaczami