Ostatni dzwonek na złożenie PITu! 1% podatku zostaw w Toruniu! [ZOBACZ JAK]

2022-04-26 22:21 Michał Kaproń
Toruń widziany z lotu ptaka
Autor: ew Toruń...

Pozostały już ostatnie dni na złożenie deklaracji PIT. Pamiętajmy, że 1 procent podatku możemy przeznaczyć dla wybranej organizacji pożytku publicznego.

W Toruniu funkcjonuje około setka fundacji i stowarzyszeń, z którymi możemy podzielić się swoim podatkiem. Dlaczego watro wybrać lokalną organizację? Odpowiada Małgorzata Litwin z toruńskiego Urzędu Miasta:

Dlaczego warto to zrobić? Bo wtedy nasze pieniądze pozostaną w Toruniu. Będą przekazane na toruńskie cele i potrzeby, wesprą działalność tych organizacji, które działają na rzecz lokalnej społeczności. Ich działalność jest bardzo różnorodna, dotyczy i sfery opieki nad osobami niepełnosprawnymi i różnych działań społecznych i działań dotyczących opieki nad zwierzętami, także naprawdę warto chwilę poświęcić, wpisać odpowiedni numer w swoim PIT-cie i wspomóc w ten sposób organizacje pożytku publicznego w Toruniu właśnie.

Deklaracje PIT można składać do drugiego maja. Najwygodniej zrobić to za pośrednictwem strony internetowej podatki.gov.pl przy użyciu profilu zaufanego. Wyszukiwarkę Organizacji Pożytku Publicznego znajdziecie z kolei na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: ekrs.ms.gov.pl

Źródło: Ostatni dzwonek na złożenie PITu! 1% podatku zostaw w Toruniu! [ZOBACZ JAK]