Oddaj krew w ambulansie w czwartek pod urzędem marszałkowskim w Toruniu

2021-06-14 21:17 Mariusz Luda
Oddaj krew w ambulansie w czwartek pod urzędem marszałkowskim w Toruniu
Autor: www.pixabay.com Akcja krwiodawstwa już w czwartek, od godziny 13.00 do 17.00

W tym pojeździe oddało ją w tym roku już 125 osób, a bilans ten na pewno będzie jeszcze wyższy. W najbliższy czwartek, od godziny 13.00 przed Urzędem Marszałkowskim stanie specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Będzie to następna okazja, by oddać krew ratującą życie.

Akcja potrwa cztery godziny, a do końca roku będzie jeszcze jej sześć edycji. Zachowane zostaną dodatkowe środki ostrożności. Dawcy przyjmowani będą pojedynczo. Ważne, by nie zgłaszały się osoby, które w ostatnim czasie mogły mieć kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem.

AQUA Toruń otwarte!

Krew mogą oddawać osoby pełnoletnie do 65. roku życia, zdrowe i ważące nie mniej niż 50 kilogramów. Pobór krwi trwa około 5-10 minut (pobierana jest najczęściej jedna jednostka krwi pełnej, czyli 450 ml). Centrum pobiera krew w specjalnym ambulansie pod urzędem, ale też każdego dnia w swojej toruńskiej siedzibie przy ulicy Gagarina.

Oddaj osocze! Oddaj krew! Ważny apel do krwiodawców i ozdrowieńców!

Jak informuje Urząd Statystyczny w Bydgoszczy, w województwie kujawsko-pomorskim mamy około 35 tysięcy honorowych krwiodawców – to blisko 2 procent mieszkańców regionu. Podczas majowej akcji krew w ambulansie pod Urzędem Marszałkowskim oddało 30 osób, z czego cztery po raz pierwszy. Zebrano grubo ponad 10 litrów krwi.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Oddaj krew w ambulansie w czwartek pod urzędem marszałkowskim w Toruniu