Oddaj krew przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu

2022-01-20 11:55 Mariusz Luda
Oddaj krew przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu
Autor: Mariusz Luda Zaprasza Regionalne Centrum Krwiodawstawa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy kontynuuje zbiórkę krwi w Kujawsko-Pomorskiem. Krwiobusy stają w największych miastach, ale i małych miejscowościach. W Toruniu, mobilny punkt poboru krwi pojawi się już dzisiaj, 20 stycznia przed Urzędem Marszałkowskim. To między 13.00, a 17.00 na Placu Teatralnym.

Przed rokiem, w ramach comiesięcznej akcji przed Urzędem Marszałkowskim, którą organizuje samorząd województwa krew oddało 350 osób. Krew mogą oddać zdrowi, pełnoletni mieszkańcy. To najcenniejszy dar, którego nie da się wyprodukować - oddają i młodsi i nieco starsi. Niektórzy mają już na swoim koncie kilkadziesiąt litrów oddanej krwi. Gdybyście dziś nie zdążyli - najbliższe takie okazje jeszcze 17 lutego oraz miesiąc później, 17 marca. Krew pobiera też Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy - Oddział Terenowy w Toruniu, które mieści się przy ulicy Gagarina. Każdego miesiąca pobiera krew i osocze u około 300 osób. I jak mówi jego kierownik – apele o ratowanie życia innym przynoszą oczekiwane efekty! A krew oddać mogą wyłącznie pełnoletni, muszą też ważyć powyżej 50 kilogramów. Seniorzy mogą oddać osocze i krew, ale do 65 roku życia.

Oddaj krew przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu

Oddział Terenowy w Toruniu przyjmuje krew i osocze, również od ozdrowieńców od poniedziałku do piątku od 7.30 do 11.00, ale we środy pracuje dłużej – do 17.30. Harmonogram zbiórek w ramach mobilnego punktu znajdziecie na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy - TUTAJ.​​​

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Oddaj krew przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu