Oddaj krew, dostaniesz choinkę! Krwiobus na trasie Kujaw i Pomorza

2021-12-07 16:21 Mariusz Luda

Setki przejechanych kilometrów, kilkuset dawców i zebrana krew liczona w dziesiątki, a nawet w setki litrów – kalendarz krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy pęka w szwach. Specjalistyczne pojazdy, niemal każdego dnia pojawiają się w dwóch miejscowościach na terenie całego województwa.

Jeszcze w grudniu, krwiobusy staną w największych miastach, ale i małych miejscowościach. W Toruniu, mobilny punkt poboru krwi pojawi się już 16 grudnia przed Urzędem Marszałkowskim. Jednej z akcji przyglądaliśmy się w Złejwsi Wielkiej. Krew oddawali mieszkańcy gminy, ale i strażacy-ochotnicy z OSP Toporzysko. Jak wiadomo krew oddają nie tylko mężczyźni, ale niektórzy z nich mają na swoim koncie już dziesiątki litrów oddanej krwi.

Krwiobus jeździ po regionie. Oddaj krew za choinkę!

Kalendarz krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy pęka w szwach. Grudzień też jest bardzo pracowity. Tegoroczną zbiórkę, mobilne pojazdy zakończą 30 grudnia w Kowalewie Pomorskim.

Krwiobus na Kujawach i Pomorzu zbiera najcenniejszy dar!

Dodajmy, do 21 grudnia trwa ogólnopolska akcja „Choinka za krew”. Dawcy otrzymują świąteczne drzewka, również w kilkunastu miejscowościach kujawsko-pomorskiego! Partnerem akcji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu oraz lokalne Nadleśnictwa. Harmonogram zbiórek oraz akcji „Choinka za krew” znajdziecie na www.rckik-bydgoszcz.com.pl - TUTAJ.​

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Oddaj krew, dostaniesz choinkę! Krwiobus na trasie Kujaw i Pomorza