Od jutra (15.04.) zmiany w ruchu na moście Piłsudskiego w Toruniu

2021-04-14 18:01 Marta Łazarska
Od jutra (15.04.) zmiany w ruchu na moście Piłsudskiego w Toruniu
Autor: Marta Łazarska/Radio Eska

Uwaga kierowcy – jutro wieczorem zmienia się organizacja ruchu na tzw. starym moście. Roboty zostaną przeniesione na wschodnią część konstrukcji. Jeszcze dziś przygotujmy się na wprowadzenie w tej części ruchu wahadłowego.

Od jutra kierowcy będą mieli do swojej dyspozycji dwa pasy, które znajdują się na środku i po stronie zachodniej, czyli tej od Bydgoskiego Przedmieścia. Część mostu od strony zespołu staromiejskiego będzie w najbliższym czasie frezowana, zbrojona, później naprawiana będzie płyta mostu. Nowa organizacja obowiązuje od jutra (15.04.) od godziny 21:00.

Wieczorami lepiej wybrać nowy most

Prace, które trwają na moście wiążą się także z czasową zmianą organizacji ruchu, która wymusza wprowadzenie wahadła. Aby było to jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców, prace z takim rozwiązaniem prowadzone są w godzinach wieczornych i nocnych. Ze względu na niesprzyjającą pogodę, taka organizacja ruchu wprowadzona zostanie jeszcze dziś (14.04.) od godziny 19:00. Warto w czasie takich prac wybierać most gen. Elżbiety Zawackiej, unikniemy korków, na które napotykają wszyscy, którzy przejeżdżają wieczorem przez most Józefa Piłsudskiego. Więcej o tym w naszym materiale poniżej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Od jutra (15.04.) zmiany w ruchu na moście Piłsudskiego w Toruniu