Nowe drogi wokół Torunia. Na co pójdą rządowe dofinansowania?

i

Autor: Google Street View Droga powiatowa z Młyńca I do Jedwabna

Nowe drogi wokół Torunia. Na co pójdą rządowe dofinansowania?

2022-02-21 12:06

Trzy drogi powiatowe i siedem dróg gminnych z powiatu Toruńskiego będą wyremontowane z udziałem środków z puli Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W całym województwie na remonty lokalnych dróg przeznaczono w tym roku ponad 156 milionów złotych z budżetu centralnego. Większość tych środków, bo aż 111 milionów PLN, posłuży na remonty dróg gminnych, pozostała część przeznaczona będzie na remonty dróg powiatowych.

W Powiecie Toruńskim przewidziano w tym roku remont trzech dróg powiatowych z dofinansowaniem. Największym projektem jest remont szlaku z Młyńca Pierwszego przez Jedwabno do węzła drogowego Lubicz przy samej granicy Torunia. Cała inwestycja pochłonie blisko 5,5 miliona złotych, z czego prawie 1,5 mln pokryją środki z RFRD. Poprawić ma się również komunikacja między Bierzgłowem a Zamkiem Bierzgłowskim. Remont za ok. 3 miliony złotych w ponad połowie zostanie sfinansowany z rządowych pieniędzy. Niedaleko, bo między Zaroślem Cienkim a Rzęczkowem remont przejdzie najbardziej zapuszczony fragment drogi. Koszt inwestycji za ponad 1,2 mln złotych w połowie pokryje państwo.

Odmianę przejść mają również drogi gminne. Wsparcie otrzymał projekt remontu ul. Toruńskiej w Grębocinie, a także oczekiwane od dawna remonty dróg w Kijaszkowie. W Wielkiej Nieszawce remont ma przejść ul Przemysłowa, a w Górsku ul. Nadwiślańska. Dofinansowane zostaną również przebudowy dróg w Gronowie, Makowiskach i Kiełpinach.

Źródło: Nowe drogi wokół Torunia. Na co pójdą rządowe dofinansowania?