Nietypowe i atrakcyjne miejsca szczepień bez zapisów. Gdzie i kiedy w Toruniu? [SZCZEGÓŁY]

2021-06-18 19:42 Magdalena Witt-Ratowska
Weekendowe szczepienia w Toruniu
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Weekendowe szczepienia w Toruniu

Szczepienia w Toruniu przebiegają w przedwakacyjnej atmosferze. Są organizowane podczas czerwcowych weekendów, w różnych miejscach poza przychodniami i szpitalami. W plenerze, galeriach handlowych i placówkach kulturalnych. W zamian dla zaszczepionych będzie karta Moja Starówka i zniżki na wejścia do oddziałów Muzeum Okręgowego.

Do tej pory w Toruniu była już czterokrotnie możliwość zaszczepienia się bez zapisów, po prostu z ulicy, w trakcie zakupów czy spaceru. Miasto organizuje akcje we współpracy między innymi z Lecznicami Citomed. Tak będzie też w ten weekend, 19 i 20 czerwca.

To duże zaangażowanie naszych pracowników, wszystkim nam bardzo leży na sercu, żeby jak największa ilość naszego społeczeństwa została zaszczepiona - mówi Katarzyna Ramlo, dyrektor zarządzająca Citomedu.

Nie chcemy, żeby się powtórzyło to, co było. Niektóre przebiegi chorób były bardzo ciężkie, sami tego doświadczyliśmy wśród naszych pracowników. Jesteśmy bardzo zaangażowani w edukację społeczeństwa, takie wychodzenie na zewnątrz się sprawdza.

W naszej ocenie nie ma się czego bać. Jestem przekonana, że szczepionki to jest jedno z większych osiągnięć w historii medycyny i w dziejach ludzkości. Dla mnie jest to niepodważalne.

Lokalizacje:

  • Centrum Handlowe PLAZA, ul. Broniewskiego - 19 czerwca, od 9.00 do 17.00
  • Muzeum Twierdzy Toruń, ul. Wały gen. Sikorskiego - 19 i 20 czerwca, od 10.00 do 18.00

Jeżeli ktoś zdąży, jeszcze do dziś (18 czerwca) do godziny 22.00 trwa szczepienie na Motoarenie, akcja rozpoczęła się w godzinach popołudniowych.

Jakie szczepionki? Dla osób pełnoletnich dostępne będą Johnson & Johnson, a dla młodzieży Pfizer, ale ten drugi preparat tylko w sobotę i niedzielę w Muzeum Twierdzy Toruń. W przypadku nastolatków w wieku 12-17 lat, będzie na miejscu kwalifikacja lekarska i decyzja, czy dziecko może być zaszczepione. Z akcji mogą także skorzystać obcokrajowcy.

Co trzeba zabrać? Dowód osobisty, paszport lub inny dokument tożsamości, w przypadku nieletnich zgoda rodzica. Formularze będą dostępne na miejscu, ale warto wypełnić je wcześniej. Po szczepieniu należy pozostać 15 minut w miejscu przyjęcia dawki, w specjalnie wyznaczonej strefie. Osoby, które się zaszczepią, nie wyjdą z pustymi rękami:

Za tydzień kolejna akcja, towarzysząca Świętu Miasta, którą zapowiedział na konferencji prezydent Torunia Michał Zaleski. Prawdopodobnie znowu na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego.

Motoambulans w toruńskim pogotowiu

Polecany artykuł:

To jest "Powiat Dobrych Ludzi"
Źródło: Nietypowe i atrakcyjne miejsca szczepień bez zapisów. Gdzie i kiedy w Toruniu? [SZCZEGÓŁY]