Niebezpieczne wakacje na drogach regionu. Dużo wypadków, w tym motocyklowych

2021-07-07 18:43 Magdalena Witt-Ratowska

Jedno z tragicznych zdarzeń z udziałem motocyklisty miało miejsce 6 lipca na krajowej "dziesiątce" koło Lipna. Kolejne z weekendu, również na DK 10 w Wygodzie. Tu motocyklista i pasażerka trafili do szpitali. Policja tworzy mapę wypadków i niebezpiecznych miejsc w całej Polsce.

Na tej mapie znalazł się wczorajszy wypadek w miejscowości Wola w gminie Lipno. 27-letni motocyklista zderzył się z samochodem osobowym, wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej. Niestety, mężczyzna zginął na miejscu. Jak się później okazało, nie miał prawa jazdy na motocykl. Kierująca autem kobieta była trzeźwa. Teraz policja szczegółowo wyjaśnia przyczyny tej tragedii.

Podobnie było w czasie zdarzenia z weekendu. Również na krajowej "dziesiątce", w miejscowości Wygoda (gmina Czernikowo), doszło do wypadku przez wymuszenie pierwszeństwa:

Z ustaleń policjantów wynika, że 48-letni kierowca opla zafiry jadący wyżej wspomnianą drogą w kierunku Warszawy, podczas manewru skrętu w lewo z DK 10 w kierunku miejscowości Steklinek, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Harley-Davidson, który poruszał się w kierunku Torunia

- informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. Do szpitali w Toruniu i Lipnie trafili 50-letni motocyklista i 44-letnia pasażerka. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach.

Pod koniec czerwca na ulicy Podgórskiej w Toruniu zginął 31-letni motocyklista. Na łuku drogi uderzył w słup. Kierujący Kawasaki jadący wyżej wymienioną ulicą, od strony ul. Okólnej w kierunku ul. Dybowskiej, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, wyjeżdżając z łuku drogi uderzył w słup lampy oświetleniowej - informuje policja.

Mniej więcej w tym samym czasie do poważnego wypadku motocyklowego dochodzi w Browinie koło Chełmży na DK 91. Tu 36-latek kierujący jednośladem wymagał hospitalizacji. I tu znowu kierująca autem wyjechała z podporządkowanej. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Tymczasem policja po raz trzeci tworzy wakacyjną mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Dotyczy całej Polski. Jest ona interaktywna i aktualizowana. Niestety, szybko się zapełnia punktami. Można ją znaleźć TU.

Kujawsko-pomorscy policjanci doskonalą jazdę na motocyklach
Źródło: Niebezpieczne wakacje na drogach regionu. Dużo wypadków, w tym motocyklowych