Nie zauważyli ciała w busie? Zawieszono pięciu policjantów z toruńskiej drogówki

2021-08-26 17:41 Marta Łazarska
Nie zauważyli ciała w busie? Zawieszono pięciu policjantów z toruńskiej drogówki
Autor: Facebook.com/KM PSP Toruń

Wracamy do poniedziałkowego (23.08.) wypadku, do którego doszło na DK 10 w Cierpicach. Podczas wykonywanych czynności, okazało się, że w jednym z samochodów znajduje się jeszcze ciało mężczyzny. Jak do tego doszło? Sprawę zbada prokuratura.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w poniedziałek (23.08.) w miejscowości Cierpice. Kierowca busa marki opel jadący w kierunku Bydgoszczy najprawdopodobniej chciał uniknąć zderzenia z nagle hamującym pojazdem przed nim. Postanowił zjechać na przeciwny pas ruchu. Tak doszło do zderzenia z ciężarówką mercedes magnum, która jechała w stronę Torunia. Uderzenie było tak silne, że objęło także fiata doblo jadącego za nim. Policyjny komunikat mówił o trójce poszkodowanych i jednej osobie, która zmarła.

Późniejsze badanie pojazdów ukazało kolejne fakty. Okazało się, że działające na miejscu służby nie odnalazły jednej osoby, która podróżowała busem. Mężczyzna znajdował się w części ładunkowej, gdzie nie powinno nikogo być. Dlaczego nie znaleziono ciała tej osoby na miejscu?

5 policjantów z toruńskiej drogówki, tym zastępca naczelnika są zawieszeni. Czeka ich postępowanie dyscyplinarne. Kto ewentualnie nie dopełnił obowiązków, rozstrzygało będzie prokuratorskie śledztwo.

- Świadkowie-pasażerowie samochodu, którym podróżowali, nie przekazywali policjantom ani innym służbom informacji o tym, że w tej części ładunkowej podróżuje jeszcze inna osoba. Wręcz przekazywali informacje o tym, że tym samochodem podróżowały jedynie trzy osoby - mówi Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa kujawsko-pomorskiej policji

Źródło: Nie zauważyli ciała w busie? Zawieszono pięciu policjantów z toruńskiej drogówki