Nie było taryfy ulgowej dla piratów za kółkiem. Policyjna akcja na drogach regionu

2021-07-09 18:44 Dawid Olszewski

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na drogach regionu akcję „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na łamanie przepisów przez kierowców.

Policjanci łapali kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego.

Głównym celem przeprowadzonych wczoraj (8.07.21) ogólnopolskich działań „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną szybkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu

- informuje mł. asp. Agnieszka Bubień z KWP w Bydgoszczy.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na:

  • stan trzeźwości kierujących,
  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
  • stan techniczny pojazdów,
  • przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Jak informują policjanci, akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z „piratami drogowymi”. Działania trwały w czwartek od 6.00 do 22.00. Kontrole prędkości były prowadzone z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała.

Policjanci skontrolowali w województwie kujawsko-pomorskim 1653 pojazdy, ujawniając 1219 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości. W trakcie działań mundurowi zatrzymali jedną osobę poszukiwaną.

W powiecie bydgoskim policjanci skontrolowali 357 pojazdów, ujawnili 216 kierujących jadących z nadmierną prędkością.

Efektem działań w powiecie toruńskim było skontrolowanie 173 kierowców i pojazdów. W 114 przypadkach zmotoryzowani przekroczyli prędkość.

Górki Fordońskie w Bydgoszczy. Idealne miejsce na długie spacery
Źródło: Nie było taryfy ulgowej dla piratów za kółkiem. Policyjna akcja na drogach regionu