Narkotyki trzymał w lodówce. 35-latek z Jakubskiego jest w rękach toruńskiej policji

2021-08-28 20:29 Marta Łazarska
Narkotyki trzymał w lodówce. 35-latek z Jakubskiego jest w rękach toruńskiej policji
Autor: KMP Toruń

Toruńska policja zabezpieczyła podejrzane specyfiki w jednym z mieszkań na Jakubskim Przedmieściu. Mężczyzna, którego tam zastano, usłyszał zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych. Już wcześniej miał problemy z prawem. Grozi mu długa odsiadka.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego toruńskiej komendy w środę (25.08.) wytypowali jedno z lokum na Jakubskim Przedmieściu, gdzie miały znajdować się nielegalne substancje. 35-latetni mieszkaniec trzymał w lodówce środki sypkie oraz płynne, które według wstępnych testów przypominały amfetaminę.

Policjanci zatrzymali blisko 1542 gramów w hermetycznie zamkniętych workach półpłynnej substancji oraz blisko 185 gramów białego proszku. Do tego jeszcze 5,2 g substancji koloru brunatnego, która wykazała cechy charakterystyczne dla marihuany i haszyszu. Śledczy zarzucili 35- latkowi udział w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych - informuje Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji.

Okazało się, że to nie jedyne problemy 35-latka. Był poszukiwany także przez sądy w Wąbrzeźnie i Golubiu- Dobrzyniu. Może spędzić ponad pięć i pół roku w więziennej celi, odsiadując "zaległe" wyroki. W piątek (27.08.) mężczyzna został jeszcze doprowadzony do toruńskiej prokuratury, gdzie otrzymał trzymiesięczny areszt. Może mu grozić od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Narkotyki trzymał w lodówce. 35-latek z Jakubskiego jest w rękach toruńskiej policji