Najbardziej pożądany kierunek na UMK? Przedstawiamy tegoroczne hity rekrutacji

2021-07-13 16:39 Paweł Jankowski
Trwa rekrutacja na UMK
Autor: Marta Łazarska/Radio Eska Rektorat UMK w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika podsumował tegoroczną rekrutację. 17676 kandydatów zapisało się w Systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Na studiach stacjonarnych licencjackich i jednolitych magisterskich prowadzonych w języku polskim i angielskim Uniwersytet oferuje 5622 miejsca na 96 kierunkach.

Medycyna, prawo i psychologia stanęły na podium kierunków, które cieszyły się największym zainteresowaniem. na pierwszym miejscu bez zmian. Jak co roku największą popularnością cieszył się kierunek lekarski - zarejestrowało się na niego 3748 osób. Kolejne miejsca zajęły: prawo (957 kandydatów), psychologia (894), weterynaria (634), filologia angielska (563), fizjoterapia (473), finanse i rachunkowość (440), zarządzanie (416), farmacja (404) i ekonomia (330).

Najwięcej osób, ponad 18, na jedno miejsce zarejestrowało się na kierunek lekarski. W pierwszej dziesiątce kierunków najbardziej pożądanych przez maturzystów znalazły się: filologia angielska (ponad 10 chętnych na jedno miejsce), psychologia (prawie 10), japonistyka (ponad 9), weterynaria (prawie 9), informatyka (ponad 6), komunikacja i psychologia w biznesie (ponad 5), kulturoznawstwo – Kultura Dalekiego Wschodu z językiem japońskim (ponad 5), biotechnologia medyczna (ponad 5) i logistyka (ponad 4).

W porównaniu z rokiem ubiegłym największy skok w tym rankingu zanotował kierunek kulturoznawstwo – Kultura Dalekiego Wschodu z językiem japońskim.

AQUA Toruń otwarte!
Źródło: Najbardziej pożądany kierunek na UMK? Przedstawiamy tegoroczne hity rekrutacji