Na określoną godzinę, ze spaceru, bez zapisów, wybór szczepionki. Jak i gdzie w Toruniu można się zaszczepić?

2021-07-08 15:02 Magdalena Witt-Ratowska
Przed punktem szczepień w szpitalu na Bielanach
Autor: M.Witt-Ratowska Przed punktem szczepień w szpitalu na Bielanach

Jeszcze wiosną, nie mówiąc o wcześniejszych miesiącach (kiedy obowiązywały grupy, a potem roczniki), bywały spore problemy z rejestracją na szczepienia (odległe terminy, przesuwane, odwoływane, przerwy w dostawach szczepionek, szukanie punktów w innych miejscowościach, itp.). Teraz praktycznie można w terminach przebierać, podobnie jak w miejscach. I w rodzajach preparatów również. Jak wygląda sytuacja w Toruniu?

Na co dzień można się zaszczepić w ponad 20 punktach w przychodniach, szpitalach, to także dwa punkty szczepień powszechnych w Centrum Targowym Park i Przy Skarpie w obiektach kortów tenisowych. Do tego kilka aptek, bo i tu można się umówić na konkretny termin. Mimo wszystko warto na bieżąco sprawdzać te punkty, dzwonić i pytać o dostępność terminów. Punkty szczepień znajdziemy TU

Może się zdarzyć, że z braku chętnych (musi być pewna grupa minimum, żeby otworzyć fiolki z preparatami i ich nie zmarnować) będzie przesunięcie. W ostatnim czasie niektóre przychodnie informują i zachęcają do szczepienia - to można znaleźć na stronach tych punktów, w mediach społecznościowych, też na www.torun.pl

Na przykład Miejska Przychodnia Specjalistyczna jako operator punktu w CT Park (oraz weekendowych szczepień, tu razem lub na zmianę z Citomedem) zaktualizowała terminy szczepień na lipiec przy Szosie Bydgoskiej:

Uprzejmie informujemy, że szczepienia w Powszechnym Punkcie Szczepień mieszczącym się w Centrum Targowym Park przy ul. Szosa Bydgoska 3, odbędą się w następujących terminach: 1,2,7,8,13,14,15,16 lipca 2021. Telefony do kontaktu: 56-611-90-07 w poniedziałki w godz.10:00-14:00, 535-164-120 od wtorku do piątku w godz. 9:00-14:00 lub adres email: punktszczepien@mps.torun.pl

Terminy szczepień mogą ulec zmianie.

Czasami trzeba trochę postać w kolejce (jak na tytułowym zdjęciu), tak było między innymi dzisiaj (8 lipca) pod punktem szczepień w szpitalu na Bielanach. Tak bywa też podczas weekendowych akcji w Toruniu, które cieszą się popularnością. Prowadzone są od dwóch miesięcy i co weekend szczepi się przynajmniej kilkaset osób (w ostatni aż 900). Najczęściej kusi perspektywa podejścia "z marszu", bez konieczności zapisów i dostępność bez wyszukiwania. Do tego atrakcyjne i nietypowe miejsca (np. Muzeum Twierdzy Toruń, dziedziniec Ratusza Staromiejskiego, centrum handlowe, Motoarena, SP nr 14, CKK Jordanki).

Gdzie w najbliższy weekend (10 i 11 lipca) będą mobilne punkty szczepień?

  • SOBOTA (10.07), godz. 9:00-18:00, CH Plaza, ul. Broniewskiego 90
  • SOBOTA (10.07), godz. 7:00-12:00, budynek Urzędu przy Targowisku Miejskim, ul. Szosa Chełmińska 27
  • NIEDZIELA (11.07), godz. 10:00-18:00, dziedziniec ratusza, Rynek Staromiejski 1

Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość (obcokrajowcy). To również możliwość zaszczepienia nastolatków w wieku 12-17 lat.

Osoby, które zaszczepią się podczas akcji, mają szansę na zniżki i bilety wstępu w promocyjnej cenie do instytucji kultury oraz nauki w Toruniu.

Punkt szczepień w toruńskim Centrum Targowym Park
Źródło: Na określoną godzinę, ze spaceru, bez zapisów, wybór szczepionki. Jak i gdzie w Toruniu można się zaszczepić?