Na dworcu Toruń Główny stanął regał z darmowymi książkami

2021-07-11 11:02 Paweł Jankowski
Akcja Mam pociąg do Książnicy
Autor: Marta Łazarska Akcja "Mam pociąg do Książnicy"

Nic tak nie umila podróży pociągiem jak dobra lektura. Książka pozwala nam skrócić czas podróży czy oderwać się od niedogodności. Czasami jednak zapominamy zabrać ją ze sobą. Teraz wyruszając z dworca Toruń Główny możemy ją wziąć sobie za darmo w ramach akcji "Mam pociąg do Książnicy".

Czy wiecie, co to jest bookcrossing? Według tej idei książki mają za darmo krążyć wśród ludzi. Na dworcu Toruń Główny każdy pasażer może za darmo zabrać z regału upatrzony tytuł. Potem może go przekazać dalej lub zwrócić na dworcu. Może też w zamian zostawić książkę z własnego księgozbioru. Znajdziemy tu powieści obyczajowe i historyczne, kryminały, fantastykę, reportaże, biografie i wspomnienia. Regał stoi w holu dworca. Organizatorzy akcji pragną, by te książki umilały czas oczekiwania na pociąg i sprawiały, że podróż będzie bardziej komfortowa.

Organizatorami akcji "Mam pociąg do Książnicy" są: Dworzec Główny w Toruniu, Urbitor Sp. z o.o. oraz Książnica Kopernikańska w Toruniu. Akcja potrwa do 31 grudnia 2021.

Ruiny zamku krzyżackiego w Toruniu przyciągają turystów
Źródło: Na dworcu Toruń Główny stanął regał z darmowymi książkami