Modernizacja dworców Toruń Miasto i Toruń Wschodni coraz bliżej. Mamy wizualizacje [GALERIA]

2021-07-23 14:54 Paweł Jankowski

Toruńskie dworce kolejowe Miasto i Wschodni to wątpliwa wizytówka naszego miasta. Od lat wręcz krzyczą o remont. Szczególnie zapuszczony jest Dworzec Miasto. Sypiący się tynk i brud witają podróżnych. Polskie Koleje Państwowe SA rozpisały wreszcie przetarg na ich przebudowę.

Prace na dworcu Toruń Wschodnim obejmą modernizację budynku oraz przebudowę i zagospodarowanie terenu wokół. Zrewitalizowany zostanie także budynek administracyjny znajdujący się obok dworca. Na parterze dworca znajdą się hol główny poczekalni, kasy biletowe, toalety oraz pomieszczenia kiosk i gastronomia. Na pierwszym piętrze powstanie hostel. W miejscu rozebranego bunkra pojawi się zieleń i nowe miejsca postojowe.

Toruń Miasto czeka kompletna rewitalizacja: dworzec, tzw. „stare szalety” i „stara apteka” zmienione zostaną w letnia poczekalnię. Na parterze budynku głównego będą kasy, poczekalnia, toalety i przestrzeń dla najemców. Podobnie jak na Dworcu Wschodnim na pierwszym piętrze planowane jest urządzenie hostelu. Stolarka będzie wymieniona, ale z odwzorowaniem historycznego charakteru. W wysokiej sali ma zostać zachowana zabytkowa boazeria.

Termin składania ofert na przebudowę mija 25 sierpnia 2021 roku. Na realizację prac przeznaczono 595 dni. W czasie robót podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego. Projekt przygotowała pracownia Rysy Achitekci z Transprojektem.

AQUA Toruń otwarte!
Źródło: Modernizacja dworców Toruń Miasto i Toruń Wschodni coraz bliżej. Mamy wizualizacje [GALERIA]