Mieszkanie PLUS w Toruniu na ostatniej prostej

2021-11-12 8:03 Mariusz Luda

Budowa 320 mieszkań w ośmiu czterokondygnacyjnych budynkach z nowoczesnych prefabrykatów przy Okólnej w Toruniu – już na ostatniej prostej. Dobiega końca realizacja inwestycji w ramach rządowego programu Mieszkanie PLUS w Toruniu.

Obecnie trwają jeszcze prace wykończeniowe wewnątrz budynków i zagospodarowanie terenu osiedla. Na budowie, która została uruchomiona jesienią 2020 roku, stoi już osiem czterokondygnacyjnych budynków.

Ich montaż zakończył się w połowie sierpnia - po 40 tygodniach prowadzonych robót. O zamieszkanie ubiega się w Toruniu 2046 osób. Weryfikacja wniosków - trwa.​ Bloki powstały ze ścian trójwarstwowych, które z elewacją, izolacją i stolarką powstają w fabrykach i gotowe przyjeżdżają na plac budowy, gdzie montują je małe profesjonalne ekipy montażowe.

Każdy z bloków ma 40 mieszkań, po 10 na każdej kondygnacji. Na parterach przewidziano po dwa mieszkania przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Do niemal wszystkich lokali położonych na pierwszej kondygnacji będą przynależeć ogródki lokatorskie wydzielone żywopłotami. Zgodnie z projektem, centralną częścią osiedla będzie plac, który znajdzie się przy głównym wjeździe od strony wschodniej. W jego bezpośrednim sąsiedztwie powstanie część rekreacyjna z placem zabaw.

Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Mieszkanie PLUS w Toruniu na ostatniej prostej