Mieszkanie Plus - lokale czekają na najemców w Toruniu

2022-04-14 9:26 Mariusz Luda
Mieszkanie Plus - lokale czekają na najemców w Toruniu
Autor: Sławomir Kowalski, www.torun.pl Było 2000 chętnych, wybrano 400

320 mieszkań w ośmiu budynkach, które powstały przy ul. Okólnej w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, czeka na pierwszych najemców. Całość powstała w imponującym tempie – zaledwie 14,5 miesiąca.

„Osiedle jest bardzo dobrze wykonane pod względem technicznym, jakościowym, zastosowano w nich nowoczesne rozwiązania” - mówił w trakcie konferencji Piotr Uściński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. "Toruń się rozwija, potrzebne są mieszkania, by zaspokoić potrzeby rodzin, które chcą w tym mieście zamieszkać i związać z nim swoją przyszłość" - powiedziała z kolei Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Mieszkanie Plus - lokale czekają na najemców w Toruniu

Lokale z programu Mieszkanie Plus są przeznaczone dla osób o średnich dochodach, które uniemożliwiają im ubieganie się o lokale gminne, a jednocześnie mają za małe dochody, by kupić lokale na wolnym rynku. Zainteresowani otrzymają ofertę najmu lokalu lub najmu z opcją wykupu, gdzie po 30 latach staną się właścicielami tych lokali - podkreślił prezydent Torunia, Michał Zaleski. Dopłaty do czynszów będą realizowane przez 15 lat. Procedurę dopłat prowadzi Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Mieszkanie Plus - lokale czekają na najemców w Toruniu