Majówkę czas zacząć. Niedziela pełna atrakcji

2022-05-01 9:31 Mariusz Luda
Majówkę czas zacząć. Niedziela pełna atrakcji
Autor: Toruńska Agenda Kulturalna w Toruniu Do 3 maja w Toruniu - koncerty, jarmark, widowiska

Pokazy rycerskie, Jarmark średniowieczny, spacer "Baśnie i legendy Torunia" i inauguracja festiwalu Probaltika - niedzielny kalendarz wydarzeń - pęka w szwach. Od 1 do 3 maja w Toruniu nie zabraknie atrakcji!

Niedzielne przedpołudnie szczególnie ucieszy najmłodszych uczestników toruńskiej majówki. W Centrum Sztuki Współczesnej o godzinie 11:00 rozpocznie się spacer z przewodnikiem „Baśnie i legendy Torunia”, który będzie również na bieżąco tłumaczony na język ukraiński. Od godziny 12:00 warto przyjść na Rynek Staromiejski, gdzie całe rodziny będą mogły wziąć udział w warsztatach robienia kotylionów i przypinek, a od godziny 15:00 w warsztatach plastycznych.

W niedzielę warto udać się również na Zamek Krzyżacki, na terenie którego o godzinie 15:00 rozpoczną się pokazy walk czeskiej grupy rekonstrukcyjnej Shs Bohemica Sanguis. Popołudniu, mieszkańcy Torunia będą mogli posłuchać recitalu fortepianowego Oleny Poliszczuk – utalentowanej artystki z Ukrainy, która pojawi się o godz. 16:00 na Rynku Staromiejskim. O godz. 18:00 na scenie pojawi się zespół TOMIGAN, który porwie publiczność do zabawy, takimi utworami jak „Historia pewnej znajomości” czy „Pępek świata”. Również na Zamku od godz. 10:00 do 18:00 trwać będzie Jarmark Średniowieczny. To okazja do zakupienia niezwykłych wyrobów rękodzielniczych. Za sprawą licznych gier i zabaw plebejskich odwiedzający będą mogli również poczuć klimat zamierzchłych czasów.

O godzinie 18:00 w CKK Jordanki odbędzie się koncert inauguracyjny 29. edycji festiwalu PROBALTICA, podczas którego wystąpi Orkiestra Sinfonia Varsovia. Niedzielne wydarzenia zakończą się na wesoło. O nasz dobry humor zadba kabaret KaŁaMaSz w składzie: Maciej Sylwester Maciejewski i Beata Olga Kowalska, czyli aktorzy znani z serialu „Ranczo”, Jacek Łapot – polski satyryk i twórca kabaretu oraz najlepszy muzyk w zespole – Dariusz Szweda.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Majówkę czas zacząć. Niedziela pełna atrakcji