Maciej Tacher powraca z nową płytą i na żywo [WYWIAD]

2021-07-21 10:03 Paweł Jankowski
Maciej Tacher Pudełko na buty
Autor: Paweł Jankowski Maciej Tacher "Pudełko na buty"

Powoli do życia wraca branża muzyczna. Coraz częściej możemy wreszcie iść na koncert. Niektórzy muzycy czas lock downu wykorzystali pracując na nowym materiałem czy płytą. Maciej Tacher - do niedawna wokalista grupy Manchester - wydał w tym czasie swoją pierwszą solową płytę "Pudełko na buty". We czwartek zaprezentuje ją na żywo w Artusie.

Po okresie lock downu zaczyna sie pojawiać coraz więcej nowych płyt, które w tym czasie powstawały. Maciej Tacher swoją pierwszą, solową płytę miał gotową już wcześniej, ale dopiero teraz może ją zaprezentować w pełni. Album "Pudełko na buty" przeznaczony jest dla osób, które poszukują przede wszystkim spokoju i leniwie płynących niebanalnych dźwięków. Ale od razu podkreślmy, że nie jest to muzyka tła, o nie. Otrzymaliśmy dziewięć folk rockowych i folk popowych (jak je określa sam artysta) bogato zaaranżowanych piosenek. Mnie nasuwa się jeszcze jedno określenie - art pop. Usłyszymy tu kontrabas, klarnet, gitary akustyczne, ale i sporą dozę nowoczesnej produkcji. To jest muzyka wymagająca skupienia i czasu, bo nie można jej słuchać "w biegu". Musimy się dla niej zatrzymać.

Materiał z "Pudełka na buty" Maciej Tacher zaprezentuje na żywo już we czwartek (22.07.) w ramach Sceny Alternatywnej Artus Festival o 19.30. Więcej o samym koncercie możecie posłuchać w wywiadzie poniżej.

Maciej Tacher nie stoi w miejscu. Właśnie dzisiaj miała swoją premierę nowa piosenka "Dziewczyna z wydm". Zaskoczeniem może być, że jest to... bossanova. Dodajmy, że nie jest to utwór z "Pudełka po butach". Zresztą w wywiadzie, którego możecie posłuchać, wokalista zapowiada już kolejne muzyczne projekty.

Posłuchajcie rozmowy z Maciejem Tacherem na temat nowej płyty, teledysku i koncertu
Źródło: Maciej Tacher powraca z nową płytą i na żywo [WYWIAD]