Kujawsko-Pomorskie: W lasach przybywa beczek z odpadami. Są apele, zakazy i nagrody [AUDIO]

2021-06-16 23:06 Magdalena Witt-Ratowska
Beczki w kujawsko-pomorskich lasach
Autor: Facebook/Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu

Policja od kilku tygodni prowadzi śledztwo i poszukuje sprawcy lub sprawców, którzy porzucają w lasach regionu dziesiątki beczek z nieznaną i potencjalnie niebezpieczna substancją. Pod koniec maja takie pojemniki znaleziono na terenie nadleśnictw Szubin, Bydgoszcz, Gniewkowo. W ostatnich dniach odnotowano kolejne takie znaleziska. Przewidziano nagrody za pomoc w tej sprawie.

W miniony weekend takie odpady pojawiły się także w nadleśnictwach Gołąbki oraz Cierpiszewo koło Torunia. W sumie na terenie województwa w lasach znaleziono prawie 12 tysięcy litrów nieznanej substancji. Miejsca są od razu zabezpieczane przez straż pożarną, obowiązuje zakaz lub ograniczenie wstępu do lasów w tych okolicach. Oczywiście chodzi o bezpieczeństwo spacerowiczów. Lasy są monitorowane, pojawiły się dodatkowe patrole służb.

Skąd tajemnicze pojemniki? Prawdopodobnie ktoś chce się pozbyć odpadów za darmo, bez ponoszenia kosztów utylizacji. Sprawą zajmuje się policja. Ale swoje apele o pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców kierują do wszystkich także nadleśnictwa. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu wyznaczyła nagrodę 30 tysięcy złotych - informuje Honorata Galczewska, rzecznik prasowy.

Porzucone beczki w kujawsko-pomorskich lasach to niebezpieczny problem:

W przypadku znalezienia kolejnych porzuconych w lesie beczek, należy skontaktować się z policją lub Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu - telefon 606 856 811. Kontakty do pozostałych nadleśnictw:

  • Szubin - 530 053 133,
  • Bydgoszcz - 606 205 017,
  • Gniewkowo - 600 237 555.
Dziki spacerują sobie po bydgoskim osiedlu OSOWA GÓRA
Źródło: Kujawsko-Pomorskie: W lasach przybywa beczek z odpadami. Są apele, zakazy i nagrody [AUDIO]