Kujawsko-Pomorskie: dziewięć osób w golfie, w tym siedmioro dzieci! Kierująca pijana

2021-06-28 12:28 Magdalena Witt-Ratowska
Policja
Autor: M.Witt-Ratowska Dwie osoby nie żyją po wypadku w Stalowej Woli. Droga wojewódzka 871 zablokowana

Taki obrazek wydaje się nieprawdopodobny, a jednak zdarzył się na jednej z dróg województwa kujawsko-pomorskiego. Policjanci z Lipna otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy w okolicy miejscowości Nowa Wieś. Udało im się zatrzymać do kontroli pojazd odpowiadający opisowi.

Ale w środku, poza kierującą - i pijaną - kobietą, było jeszcze osiem osób. Aż siedmioro to dzieci w wieku od 2 do 12 lat! Na miejscu pasażera siedział mężczyzna. Zatrzymany samochód to volkswagen golf. Podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie tak relacjonuje zatrzymanie i kontrolę:

Od kierującej kobiety i siedzącego obok pasażera policjanci od razu wyczuli woń alkoholu. 41-latka miała w organizmie ponad promil alkoholu a jej towarzysz ponad trzy promile! Na domiar złego policjanci zobaczyli, że oprócz nich w aucie znajduje się siedmioro małoletnich dzieci (2-13 lat)! Podczas dalszej kontroli okazało się, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a volkswagen nie przeszedł wymaganych badań technicznych.

Mieszkanka gminy Chrostkowo została zatrzymana, wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi jej wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara więzienia do dwóch lat. Ale za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia sąd może zdecydować o karze nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ogromny sukces bydgoskiego policjanta. Podnosi ciężary jak mało kto
Źródło: Kujawsko-Pomorskie: dziewięć osób w golfie, w tym siedmioro dzieci! Kierująca pijana