Kryminaliści w Toruniu – najlepsza intryga zostanie sowicie nagrodzona

2022-04-26 7:52 Michał Kaproń
Kryminaliści w Toruniu – najlepsza intryga zostanie sowicie nagrodzona
Autor: Michał Kaproń

Senne zazwyczaj miasto T. niepostrzeżenie stało się mekką dla najwytrawniejszych kryminalistów - i co najciekawsze nie ma w tym nic nielegalnego. Na jesieni zostanie przyznana pierwsza nagroda za najlepszy literacki debiut w dziedzinie kryminału.

Kryminał jest częścią naszej literatury, bardzo popularną zresztą. Bardzo się cieszę, że będziemy od tego roku przyznawać nagrodę w tej ciekawej dziedzinie sztuki. Ta pierwsza edycja niesie ze sobą taki dreszczyk emocji, czy nam na pewno wyjdzie. Nagroda jest wspaniała, bo piękna statuetka z jednej strony, z drugiej zaś niemała gratyfikacja finansowa w wysokości 25 000 złotych. Sądzę, że przyciągnie ona młodych, ale nie tylko, pisarzy z Polski dla których jest ta nagroda ufundowana, mianowicie chcemy wręczyć ją najlepszemu debiutantowi – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Wręczenie nagrody poprzedzi seria spotkań z autorami powieści kryminalnych pod hasłem „Gwiazdozbiór Kryminalny”. Najbliższe spotkanie z Robertem Małeckim, autorem bestsellerowej „Skazy” i „Wstydu” odbędzie się 5 maja w Książnicy Kopernikańskiej.

Źródło: Kryminaliści w Toruniu – najlepsza intryga zostanie sowicie nagrodzona