Koronawirus 3.11.2021: Kujawsko-Pomorskie. Ile zakażeń? Raport MZ

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Surprising_Shots

Koronawirus w Toruniu: niepokojący bilans października

2021-11-03 14:24

Czwarta fala zachorowań na COVID-19 przybiera na sile. W październiku z powodu zakażenia koronawirusem umarło prawie tyle samo osób, co w zeszłym roku. Zakażonych jest jednak znacznie mniej, a procent zaszczepionych wzrasta.

Do stu dwudziestu siedmiu wzrosła dzienna liczba nowych zakażeń w Toruniu. Dla Powiatu Toruńskiego ta liczba to 35 – tak prezentują się najnowsze statystyki. W październiku odnotowano 882 nowe przypadki – to największa liczba zachorowań od kwietnia. Na pocieszenie pozostaje fakt, że w zeszłym roku analogiczny okres przyniósł ponad trzykrotnie więcej chorych na COVID-19. Mniej optymistycznie wyglądają dane dotyczące zgonów – w tej kategorii tegoroczny październik okazał się niewiele lepszy niż ten w 2020 roku. 7 osób poniosło śmierć, zaledwie o trzy mniej, niż w zeszłym roku.

Do dziewięćdziesięciu wzrosła liczba klas w 24 publicznych szkołach i 4 przedszkolach, które musiały przejść na zdalny tryb nauczania. Przestawiają się na niego również placówki niepubliczne – dwie szkoły i cztery przedszkola.

Chorych na COVID-19 w Toruniu przyjmuje Oddział Obserwacyjno-Zakaźny Szpitala Wojewódzkiego. Lecznica przy ul. Krasińskiego dysponuje obecnie czterdziestoma łóżkami, z których większość jest już zajęta. Trzy spośród nich to łóżka respiratorowe. Od poniedziałku 8 listopada zakażeni będą trafiać również do Szpitala Miejskiego, który zapewni 18 łóżek, w tym 4 wyposażone w respiratory. Chorzy z Torunia mogą również liczyć na pomoc w szpitalu Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim, zdolnym przyjąć ponad stu pacjentów zakażonych koronawirusem.

Źródło: Koronawirus w Toruniu: niepokojący bilans października