Już wkrótce most Piłsudskiego w Toruniu będzie w pełni przejezdny. Kiedy otwarcie?

2022-01-12 20:42 Marta Łazarska
Już wkrótce most Piłsudskiego w Toruniu będzie w pełni przejezdny. Kiedy otwarcie?
Autor: Miejski Zarząd Dróg w Toruniu Most Piłsudskiego w Toruniu

To jedna z największych inwestycji drogowych w Toruniu. Rozbudowa mostu Józefa Piłsudskiego chyli się ku końcowi. Kiedy torunianie przejadą w pełni dostępną konstrukcją?

Dobiega końca rozbudowa mostu Piłsudskiego w Toruniu. Zmiany widoczne są gołym okiem. Znacznie więcej miejsca dla siebie będą mieli piesi i rowerzyści, którzy będą mogli bezpiecznie mijać się przy przemieszczaniu się po konstrukcji. Zakończono prace antykorozyjne, a samochody mogą poruszać się po nowej asfaltowej nawierzchni. Ta ma być bardziej odporny na odkształcenia. Atrakcją turystyczną będą z pewnością punkty widokowe, które pozwolą na podziwianie i fotografowanie toruńskiej panoramy starówki. Jakie prace trzeba będzie jeszcze wykonać?

- W tej chwili zajmujemy się budową wind, montowana jest konstrukcja szybu. Pojawią się w dwóch miejscach na moście. Poza tym demontowane są rusztowania, które znajdują się na przęśle 2, 3, 4 i 5. Miały pomóc przy prowadzeniu prac elektrycznych oraz przy układaniu paneli na ciągach pieszo-rowerowych. Wspomniane rusztowania demontowane są na wyłączonym pasie ruchu. Prace te potrwają jeszcze około dwóch tygodni. Zostały jeszcze zejścia, czyli schody. Wszystkie prace mają zakończyć się do 30 kwietnia - powiedziała nam Agnieszka Kobus-Pęńsko z Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Torunianie mogą podziwiać także wielobarwną iluminację mostu. Będzie ona dostosowana do miejskich obchodów, celebracji konkretnych dni, jak np. Dni Autyzmu, kiedy to pojawi się kolor niebieski lub Dzień Walki z Rakiem, gdy konstrukcja będzie różowa. Na co dzień iluminacja będzie w różnych odcieniach bieli. Być może zamontowane oświetlenie będzie atrakcją podczas Bella Skyway Festival. Torunianie mieli przedsmak takiego spektaklu podczas Sylwestra.

Źródło: Już wkrótce most Piłsudskiego w Toruniu będzie w pełni przejezdny. Kiedy otwarcie?