Jazz w otoczeniu jezior i natury. Startuje Festiwal WąbJAZZno

2021-08-18 10:54 Paweł Jankowski
Pierwszy Festiwal WąbJAZZno
Autor: pixabay.com Pierwszy Festiwal WąbJAZZno

Już od dzisiaj Wąbrzeźno stanie się kujawsko-pomorską stolicą jazzu. Do niedzieli odbywać się będą tam koncerty, spotkania, warsztaty, a nawet jazzowe zajęcia dla dzieci. Wsiadamy w Toruniu w samochód i za niecałą godzinę jesteśmy na miejscu.

Jazz nowoorelański, nowoczesny, muzyka eksperymentalna i wyjątkowe połączenie jazzu z fotografią, kinem, rzeźbą i innymi rodzajami sztuki czeka wszystkich fanów tej muzyki. Chyba po raz pierwszy w historii tego typu imprez w Polsce organizatorzy zadbali, by było to wydarzenie przyjazne rodzinom z dziećmi. W programie jest Jazz dla Dzieci, a wieczorne, kameralne koncerty organizowane są w pobliżu bezpiecznego placu zabaw. Do dyspozycji jazzfanów będzie zlokalizowany nieopodal muzycznej sceny jeden z największych parków rozrywki i rekreacji w województwie kujawsko-pomorskim. Chętni będą mogli posłuchać wieczornych koncertów z wody – do dyspozycji uczestników będą kajaki i rowery wodne.

Na wąbrzeskiej scenie wystąpią cenieni na międzynarodowej arenie artyści: Piotr Damasiewicz, kwintet Anity Łazińskiej, duet Bogusław Grabowski i Maciej Sikała, kwintet Szymona Łukowskiego oraz kwartet wąbrzeźnianina Mateusza Sobiechowskiego, a gwiazdą festiwalu będzie Wojtek Pilichowski wraz ze swoim zespołem.

Program Festiwalu wyróżnia się wyjątkowym połączeniem muzyki jazzowej z innymi rodzajami sztuki - rzeźbą, fotografią czy kinem. Odbędą się warsztaty basowe, warsztaty wokalne, dialogi audiowizualne, a nawet parada muzyczna ulicami Wąbrzeźna. Nie zabraknie oczywiście nastrojowego, wieczornego jam session w intymnym, kameralnym kontakcie z muzykami i naturą.

Festiwal WąbJAZZno
Autor: Urząd Miasta Wąbrzeźno Festiwal WąbJAZZno
Źródło: Jazz w otoczeniu jezior i natury. Startuje Festiwal WąbJAZZno