Funkcjonariusze rozbili grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o prowadzenie nielegalnych gier hazardowych [ZDJĘCIA]

2021-06-25 13:19 Dawid Olszewski

Łącznie zatrzymano 37 podejrzanych, przeszukano kilkadziesiąt lokalizacji na terenie kraju. To akcja prowadzona wspólnie przez policjantów, funkcjonariuszy CBA i KAS, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Jak informuje KWP w Bydgoszczy, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przy współpracy poznańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Urzędem Celno-Skarbowym w Poznaniu prowadzą śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej prowadzącej nielegalne gry hazardowe.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że grupa mogła działać co najmniej od 2018 roku. Badany jest także wątek prania pieniędzy, pochodzących z nielegalnych gier hazardowych, w kwocie przekraczającej 50 mln zł. W ostatnich dniach zatrzymano 37 osób, z czego policjanci zatrzymali 18 osób, m.in. na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Wśród nich znaleźli się pełniący funkcje kierownicze w zorganizowanej grupie przestępczej. Przeszukano także kilkadziesiąt lokalizacji, w tym miejsca zamieszkania i siedziby podmiotów gospodarczych. W Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz przestępstwa określonego w kodeksie karnym skarbowym.

Pięciu podejrzanych, na wniosek prokuratury zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd. Wobec pozostałych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym poręczenia majątkowe, dozory połączone z zakazami opuszczania kraju, zatrzymaniem paszportu lub zakazem wydania paszportu.

Podejrzanym grozi 15 lat więzienia. W trakcie przeszukań zabezpieczono sprzęt elektroniczny, dokumentację księgowo-finansową oraz ponad milion złotych w gotówce.

Wiadukty Warszawskie w Bydgoszczy już otwarte
Źródło: Funkcjonariusze rozbili grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o prowadzenie nielegalnych gier hazardowych [ZDJĘCIA]