„Ferie na start” na lodowisku pod chmurką w Toruniu

2022-01-05 6:45 Mariusz Luda

„Ferie na start” to wydarzenie inaugurujące ferie zimowe w Toruniu. Miasto zaprasza w piątek, 14 stycznia o godz. 16:00 na lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Organizatorami wydarzenia są Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia i Stowarzyszenie GoSport!

To będzie sportowe rozpoczęcie zimowych wakacji dla młodszych i starszych. Nie zabraknie toruńskich hokeistów, z którymi będzie można rozegrać minispotkanie oraz wziąć udział w konkursie strzałów na bramkę. Swój udział zapowiedział też Toruński Klub Curlingowy, co oznacza, że możecie liczyć na „puszczanie czajników” po lodzie. Zawitają też na lodowisko przy ul. Przy Skarpie maskotki klubów sportowych z naszego miasta, m.in. Rycerz Piernisław z Twardych Pierników, Dymek z Apatora Toruń i hokeista Pomorek z Energi Toruń. Nie zabraknie też tematów bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Razem z toruńską Strażą Miejską nauczymy się podstaw udzielania pierwszej pomocy. W trakcie imprezy nie zabraknie oprawy muzycznej z najnowszymi radiowymi hitami w rytm których zatańczycie na lodzie w trakcie karnawałowej dyskoteki. Dobrej zabawy, konkursów i animacji oraz całej masy prezentów - na pewno nie zabraknie! Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia łyżew. Wstęp na wydarzenie, które odbędzie się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, jest bezpłatny.

FERIE NA START – ślizgawka na lodowisku sezonowym, ul. Przy Skarpie w piątek 14 stycznia 2022 w godz. 16:00-19:00

  • dyskoteka na lodzie z Elfem Emilem
  • pokaz jazdy ekstremalnej na łyżwach w wykonaniu hokeistów Energa Toruń
  • konkurs hokejowych rzutów karnych z Sokołami Toruń
  • konkursy z maskotkami toruńskich klubów sportowych
  • turniej curlingu z Toruńskim Clubem Curlingowym
  • konkurs taneczny – „Pary tańczą na lodzie”
  • pokazy umiejętności hokejowych
  • słodycze dla uczestników wydarzenia

Głównym organizatorem wydarzenia jest Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: „Ferie na start” na lodowisku pod chmurką w Toruniu