"Excentrycy" w Chełmży. Tofifest po raz pierwszy zagra poza Toruniem i to na wodzie!

2021-07-14 6:11 Mariusz Luda
Excentrycy w Chełmży. Tofifest po raz pierwszy zagra poza Toruniem
Autor: Marzena Masłowska, Powiat Toruński Na zdjęciu Starosta Toruński Marek Olszewski oraz dyrektor Tofifest Kafka Jaworska

Ten specjalny pokaz zaplanowano w ramach obchodów Dni Chełmży. Podtoruńskie miasto obchodzi w tym roku swoje 770-lecie. Z tej okazji odbędzie się wiele atrakcji, m.in. występ orkiestry dętej, wystawy, jarmark i koncerty. Na niedzielny finał zaplanowano projekcję filmu „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy” w reżyserii Janusza Majewskiego z muzyką Wojciecha Karolaka.

Film „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy” będzie można zobaczyć w czasie pokazu plenerowego w Chełmży, a dokładniej rzecz ujmując - na specjalnej scenie na wodzie, która zakotwiczy tuż przy plaży Ustronie na jeziorze Chełmżyńskim. Seans w ramach projektu „Tofifest Poleca” zaplanowano na niedzielę 18 lipca. To pierwsze wspólne przedsięwzięcie organizatorów festiwalu Tofifest i Starostwa Powiatowego. Po raz pierwszy w 19-letniej historii festiwalu, zorganizowano pokaz filmowy poza Toruniem, a widzowie zobaczą film, który kilka lat temu kręcony był w naszym regionie.

Plenerowy pokaz nad jeziorem uzupełni bogaty program tegorocznych Dni Chełmży. A te, rozpoczną się już w najbliższy piątek, 16 lipca od występu Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej. W sobotę organizatorzy przygotowali m.in. wystawy, jarmark i koncerty.

To także promocja szczególnego wydawnictwa – „Ilustrowanych dziejów Chełmży”, które zawierają kilkaset niepublikowanych dotąd zdjęć! Niedzielny pokaz filmu „Excentrycy…” w ramach projektu „Tofifest Poleca” jest finałem wspólnego świętowania – zaprasza Jerzy Czerwiński, burmistrz Chełmży. 

W filmie „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy” główną rolę męską gra Maciej Stuhr. Film zdobył wiele cennych nagród na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych, m.in.: Złotego Lwa dla Wojciecha Pszoniaka (drugoplanowa rola męska) i Srebrnego Lwa dla Janusza Majewskiego i Włodzimierza Niderhausa na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, cztery Polskie Nagrody Filmowe „Orły” oraz nagrodę publiczności na łódzkim festiwalu Transatlantyk.

Projekcja na plaży Ustronie przy scenie na wodzie w Chełmży w najbliższą niedzielę (18 lipca). Seans rozpocznie się o godz. 21:30. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: "Excentrycy" w Chełmży. Tofifest po raz pierwszy zagra poza Toruniem i to na wodzie!