Dziś "trzynaski" z ZUS trafią na konta emerytów

2022-04-28 7:53 Mariusz Luda
Dziś trzynaski z ZUS trafią na konta emerytów
Autor: www.zus.pl Na Kujawach i Pomorzu otrzyma je blisko 450 tysięcy osób

Jeszcze przed majówką - ZUS wypłaci wszystkie trzynastki osobom pobierającym zasiłek lub świadczenie przedemerytalne, których termin płatności świadczenia za kwiecień przypada na 1 maja. Pieniądze będą wypłacone dzisiaj, w czwartek.

Podobnie jak w roku ubiegłym - emeryci i renciści informację o przyznaniu tzw. trzynastki otrzymają w jednej przesyłce pocztowej wraz z decyzją waloryzacyjną.​ Świadczenia w regionie dostanie blisko 450 tysięcy osób - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS.

W czwartek ZUS wypłaci wszystkie "trzynastki"

Jeżeli jeszcze nie załatwiliście swoich spraw w ZUS, a chcielibyście zrobić to jak najszybciej - to macie na to czas albo przed majówką, albo dopiero od środy przyszłego tygodnia. Zakład czynny będzie też w poniedziałek, 2 maja - ale nie wszędzie i nie zawsze w pełnym zakresie.

Pilne sprawy w ZUS załatw najlepiej przed "majówką". W poniedziałek będą ograniczenia

Infolinie czynne będą w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego oraz w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy. Z ekspertem ZUS-u możemy natomiast porozmawiać przez internet w godzinach urzędowania Zakładu w trakcie e-wizyty, czyli wideorozmowy. Twarzą w twarz porozmawiamy wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się. Numery dla wszystkich placówek w regionie znajdziecie na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Dziś "trzynastki" z ZUS trafią na konta emerytów