Dworzec Główny Toruń przygarnia rośliny. Jak oddać swoją?

i

Autor: Marta Łazarska

Dworzec Główny Toruń przygarnia rośliny. Jak oddać swoją?

2021-08-04 17:51

Dworzec Toruń Główny adoptuje rośliny. Można przynieść te mniejsze i te większe - na każde z nich znajdzie się miejsce. Pierwsze okazy już upiększają budynek.

Dworzec Toruń Główny przeszedł niesamowitą przemianę. W 2015 roku miało miejsce uroczyste otwarcie wyremontowanego gmachu, który jest nie do poznania. W okolicy budynku systematycznie pojawiają się nowe nasadzenia, jednak w planach jest wprowadzenie zieleni także w środku obiektu. To jeden z powodów, dla którego już teraz na stacji Toruń Główny, gdy kupujemy bilety lub czekamy na swój pociąg, możemy podziwiać coraz więcej roślin.

Pierwsze rośliny wyhodowaliśmy sami, część dostaliśmy od naszych koleżanek z zaprzyjaźnionych działów. Mieliśmy też sygnały, że niektóre będą nam przekazane. Tu dużym wsparciem dla nas byli seniorzy. Nauczyli nas jak obchodzić się z kwiatami. Część z nich nam po prostu podarowali. Chcieliśmy się wpisać w taką formułę Torunia jako inteligentnego i przyjaznego miasta, które próbuje różnych rozwiązań proekologicznych - powiedział nam Adam Olender, zarządca Dworca Toruń Główny.

Każda roślina jest w stanie znaleźć tu swoje miejsce. Wysoki sufit pozwala na przygarnięcie nawet najbardziej pnącej zieleni. Dodatkowo, jak zauważył nasz rozmówca - torunianie dbają, by zastane kwiaty w budynku zachowały swój urok. Cały czas można dołożyć do tego swoją rękę. Wystarczy przynieść roślinę, znajdzie się dla niej na pewno sporo miejsca.

Z rośliną, którą chce się oddać do adopcji należy wybrać się do budynku ochrony dworca (budynek dawnej poczty). Tam można się zgłosić całodobowo lub zrobić to telefonicznie pod numerem 695 908 368. Przyjmiemy każde okazy - mniejsze i większe. Każda roślina znajdzie swój nowy dom na dworcu - dodaje Filip Suchodół ze spółki Urbitor

Przypomnijmy, że oprócz małej dżungli na dworcu możecie się także zrelaksować przy książce. We współpracy z Książnicą Kopernikańską powstał specjalny regał, w którym możemy wymieniać lektury i zabierać je w podróż.

Źródło: Dworzec Główny Toruń przygarnia rośliny. Jak oddać swoją?