Dobrze się uczysz? Możesz dostać nawet 5 tysięcy od Marszałka Województwa

2021-07-22 11:17 Paweł Jankowski
Prymus Pomorza i Kujaw
Autor: Andrzej Goinski / Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Prymus Pomorza i Kujaw

Utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach trzech marszałkowskich programów stypendialnych mogą w przyszłym roku szkolnym otrzymać nawet 5000 złotych. Wakacje to czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Nabór wniosków ruszy 1 września.

Stypendia edukacyjne dla uczniów kujawsko-pomorskiego przyznawane są na 10 miesięcy roku szkolnego. Ich wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę. Rocznie to od 2 do 5 tysięcy złotych. Wsparcie można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym – m.in. zakup książek, komputera, opłacenie dostępu do internetu, udział w dodatkowych zajęciach i konkursach, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania.

W naszym województwie funkcjonują trzy programy stypendialne:

  • Prymus Pomorza i Kujaw - dla uczniów, którzy uzyskują dobre wyniki w nauce z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości. W ubiegłym roku szkolnym wsparciem objęto 644 uczniów.
  • Humaniści na start! - dla uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki z przedmiotów humanistycznych. W ubiegłym roku szkolnym stypendium otrzymało 400 uczniów.
  • Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza II - dla utalentowanych uczniów techników i szkół zawodowych. Stypendia w roku szkolnym 2020/2021 otrzymało 500 uczniów.

Jak aplikować o stypendium dowiecie się na stronie edukacja.kujawsko-pomorskie.pl.

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta
Źródło: Dobrze się uczysz? Możesz dostać nawet 5 tysięcy od Marszałka Województwa