Do czwartku w nocy mróz. W dzień powinno pojawiać się słońce

2021-11-09 7:23 Mariusz Luda
Pogodaw Toruniu
Autor: www.pixabay.com Do czwartku w nocy mróz. W dzień powinno pojawiać się słońce

O ile popada deszcz, to tylko w sobotę. Do końca tygodnia będzie pogodnie, choć na termometrach maksymalnie osiem stopni ciepła. W nocy przymrozi. Do czwartku włącznie około dwóch stopni poniżej zera w Toruniu.

Dwa stopnie mrozu w nocy do czwartku włącznie - informuje serwis pogodawtoruniu.pl. Może to niewiele, ale wystarczy, by zająć Wam czas z samego rana, a zwłaszcza tym, którzy do pracy jeżdżą własnym pojazdem. Do czwartku skrobaczki na pewno się przydadzą, a samo czyszczenie szyb może zająć nawet 5-10 minut. W dzień raczej pogodnie i bez opadów. Do niedzieli powinno pojawiać się słońce, a parasolki mogą się przydać wyłącznie w sobotę. Prawdopodobieństwo opadów jest jednak niewielkie. Warto się cieplej ubrać, bo w ciągu dnia na termometrach będzie około 6-8 stopni Celsjusza.

Zwłaszcza w nocy i o poranku na ulicach Torunia może być ślisko. Kierowcy - noga z gazu! W terenie zabudowanym prędkość dozwolona to 50, a poza miastem 90 kilometrów na godzinę. Poza miastem, piesi powinni nosić odblaski. Nic jednak nie zaszkodzi mieć je przy sobie także w samym mieście. Szczególnie ważne jest to w czasie jesiennej szarugi, gdy za oknami mrok. Tam, gdzie drogowcy - tam liczne ograniczenia prędkości, co najmniej do 40 km/h. Prace cały czas na moście im. Józefa Piłsudskiego, na Broniewskiego i Chrobrego, a o modernizacjach więcej - na stronie Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Do czwartku w nocy mróz. W dzień powinno pojawiać się słońce