Czy uda się powołać radę okręgu na Rubinkowie? Torunianie mogą zgłaszać swoją kandydaturę

i

Autor: Marta Łazarska

Czy uda się powołać radę okręgu na Rubinkowie? Torunianie mogą zgłaszać swoją kandydaturę

2022-02-09 22:53

Mieszkańcy Rubinkowa będą mieli kolejną szansę na to, by wybrać swoich reprezentantów do Rady Okręgów. Ponowne głosowanie planowane jest na marzec. Chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury.

Przypomnijmy, że jesienią 2021 odbyły się wybory do Rad Okręgów w Toruniu. Na VI kadencję, która przypada na lata 2021-2026 udało się wybrać większość przedstawicieli danych osiedli. Jedynym okręgiem, który nie ma do tej pory rady jest Rubinkowo. Nie udało się tam wyłonić 10 kandydatów. Jest to wymóg, by do głosowania mogło w ogóle dojść.

Na wniosek mieszkańców osiedla, którzy zebrali 300 podpisów udało się wyznaczyć termin nowych wyborów na  22 marca w godzinach 15.30 - 19.30. Miejscem głosowania będzie Szkoła Podstawowa nr 8 przy ulicy Łyskowskiego 28. O tym dlaczego warto powołać radę i czym ona tak naprawdę się zajmuje pisaliśmy w artykule przed jesiennymi wyborami. Znajdziecie tam rozmowę z członkami Stowarzyszenia Obywatelski Toruń.

Kto może zostać członkiem rady okręgów?

W tym wypadku musi być to osoba zamieszkująca osiedle Rubinkowo. Kandydaci muszą mieć poparcie minimum 15 mieszkańców ze swojego okręgu. Listy poparcia należy złożyć do  komisji wyborczej do 8 marca w siedzibie Rady Miasta Torunia – ul. Wały gen. Sikorskiego 8, Punkt Informacyjny Urzędu w godz. 8.00 – 15.00. Przypomnijmy, że wybory są ważne gdy uczestniczy w nich powyżej stu mieszkańców danego osiedla. Ich tożsamość i miejsce zamieszkania jest weryfikowana na podstawie dowodu osobistego lub innych dokumentów tj. umowa najmu mieszkania czy dane na opłacanych rachunkach.

Źródło: Czy uda się powołać Radę Okręgu na Rubinkowie? Torunianie mogą zgłaszać swoją kandydaturę