Czasem słońce, czasem śnieg czyli...pogodowy rollercoaster

2022-01-20 15:13 Mariusz Luda
Czasem słońce, czasem śnieg czyli...pogodowy rollercoaster
Autor: Mariusz Luda Na drogach jest bardzo ślisko!

W czwartek czasami zza chmur zaświeciło słońce, ale okresami sypnęło też śniegiem. Na ulicach Torunia jest biało i bardzo ślisko. W ciągu dnia temperatura powietrza utrzymuje się w okolicach zera, ale w trakcie opadów jest lekko na minusie. Wieje dość silny zachodni wiatr, w porywach jego prędkość dochodzi do około 65 km/h. Zwiększa to odczucie zimna i może powodować zawieje oraz zamiecie śnieżne. Ciśnienie atmosferyczne pod koniec dnia zacznie rosnąć, ale biomet jest niekorzystny.

W nocy z czwartku na piątek (20/21.01) chmury na zmianę z rozpogodzeniami i bez opadów oraz chwilami dość silny północno-zachodni wiatr. Utrzyma się słaby mróz od -2 do -3 stopni, a miejscami będzie bardzo ślisko. W piątek już raczej bez opadów i nagłych zjawisk atmosferycznych takich, jak śnieżyca czy zawieje i zamiecie śnieżne. Jeżeli popada - to tylko w sobotę.

W czasie opadów na drogach jest bardzo ślisko. Kierowcy noga z gazu! W terenie zabudowanym prędkość dozwolona to 50, a poza miastem - 90 kilometrów/godzinę. W czasie opadów deszczu, czy śniegu - warto zwolnić i zachować odpowiedni dystans od poprzedzających nas pojazdów. Trzeba też dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. I pamiętajcie o odblaskach! Przywieszka, czy nawet opaska może uratować nam życie. Zwłaszcza, gdy za oknami już po zmierzchu, a nierzadko też w czasie opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, czy śniegu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Czasem słońce, czasem śnieg czyli...pogodowy rollercoaster