Chełmża: dwie godziny wpław na jeziorze! Seniora odnaleźli policyjni "wodniacy"

2021-07-09 11:45 Magdalena Witt-Ratowska
Jezioro Chełmżyńskie
Autor: M.Witt-Ratowska Jezioro Chełmżyńskie

Policyjny patrol na plaży w Zalesiu otrzymał zgłoszenie o 71-letnim mężczyźnie, który poszedł popływać i zaginął. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. Wyczerpanego pływaka odnaleziono na środku jeziora.

Zaginięcie zgłosiła zaniepokojona żona. Kobieta twierdziła, że mąż miał płynąć Jeziorem Chełmżyńskim wzdłuż brzegu w kierunku Mirakowa. Niestety, nie wrócił, nie widać go i nie ma z nim kontaktu od dwóch godzin.

Mundurowi natychmiast przekazali te ustalenia dyżurnemu, który skierował na jezioro policjanta pełniącego służbę na łodzi. Ten natychmiast wypłynął na poszukiwania kierując się w stronę Mirakowa. Po kilku minutach „wodniak” rozglądając się po lustrze wody jeziora dostrzegł poszukiwanego starszego mężczyznę, który środkiem jeziora płynął wpław. Z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe (wiatr i falowanie powierzchni wody) oraz sporą odległość od plaży w Zalesiu funkcjonariusz zabrał zmęczonego już mężczyznę na pokład łodzi służbowej i przetransportował go w bezpieczne miejsce

Jednocześnie policja przypomina i apeluje, by nad wodą nie tracić rozsądku i nie przeceniać swoich możliwości: Jeśli chcemy to zrobić, wypłyńmy z asekuracją w postaci łodzi bądź drugą osobą lub zabierzmy ze sobą bojkę asekuracyjną.

Policyjni wodniacy z Torunia rozpoczęli sezon! Pokazali imponujący sprzęt
Źródło: Chełmża: dwie godziny wpław na jeziorze! Seniora odnaleźli policyjni "wodniacy"