Celtycki Gotyk od czwartku w Toruniu

2021-07-28 13:25

Międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki Celtyckiej "Celtycki Gotyk Toruń 2021 – od czwartku do niedzieli w Toruniu. W programie festiwalu nauka tune'ów, melodii „nie tylko” irlandzkich, warsztatów tanecznych, tańców na scenie i koncertów z muzyką celtycką.

Międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki Celtyckiej "Celtycki Gotyk Toruń 2021 – od czwartku do niedzieli w Toruniu. W programie festiwalu czwartkowa nauka tune'ów, melodii „nie tylko” irlandzkich – to wszystko na sali widowiskowej toruńskiego MDKu przy Przedzamczu dla grających na skrzypcach, gitarze, flecie, akordeonie, czy perkusji.

W piątek w MDKu o dudach opowie Patryk Pawluczuk i Dariusz Kubicki, przewidziano też warsztaty taneczne oraz czytanie baśni przez aktorów Teatru Horzycy. Na scenie letniej CKK Jordanki zaplanowano występy taneczne.

AQUA Toruń otwarte!

Występy taneczne i koncert zespołu THORN zaplanowano na sobotę na Placu Podominikańskim. To od 17.00 do 20.00. Później impreza przenosi się do jednego z klubów, gdzie odbędzie się koncert zespołu Chip&Co. z Czech. Na zakończenie - sesja taneczno-muzyczna „Parkietowa (ob)Sesja”.

Niedziela to wycieczka po Toruniu dla uczestników festiwalu, z przewodniczką Katarzyną Tomaszewską - autorką przewodnika po Irlandii, "Weduta. Subiektywny miniprzewodnik po Dublinie". Początek w samo południe na Rynku Staromiejskim.

Więcej na Facebookowym profilu Celtycki Gotyk - Festiwal Tańca i Muzyki Celtyckiej.​

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Celtycki Gotyk od czwartku w Toruniu