Bieg Jedi w Toruniu

i

Autor: www.kosmicznadroga.pl/ Damian i Wiesław Laskowscy

Bieg Jedi w Toruniu. Po jasnej stronie mocy, po lewej stronie Wisły

2021-11-19 17:33

Po raz piąty po Toruniu przebiegną rycerze Jedi! Cel to zebranie pieniędzy na paczki dla dzieci z toruńskich szkół specjalnych. Tym razem trasa biegu sprawi, że Podgórz znajdzie się wreszcie po jasnej stronie mocy!

Bieg Jedi to charytatywna impreza, której pomysłodawcą jest Wiesław Laskowski z Fundacji Kosmiczna Droga do Gwiazd. Bieg ma otwierać oczy na potrzeby i problemy osób z niepełnosprawnościami. Kwotę zebraną w ramach wpisowego i datków sponsorskich Fundacja przeznaczy na zakup paczek świątecznych dla uczniów Szkoły Specjalnej nr 19 oraz 26, także klasy integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 15. 

Trzykilometrowa trasa biegu rozpocznie się na boisku Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. Hallera na Podgórzu i przebiegnie alejkami Parku Tysiąclecia. Na trasie biegacze będą musieli stawić czoła różnorodnym wyzwaniom utrzymanym w tematyce Gwiezdnych Wojen. Do zwycięzcy powędruje statuetka w kształcie miecza świetlnego, a wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody. Do wylosowania będzie między innymi samochód zatankowany "po korek" do użytku przez weekend, a także voucher do siłowni. Bieg rozpocznie się w sobotę 27 listopada o godzinie 15:00.

Posłuchaj naszej rozmowy z organizatorami Biegu Jedi w Toruniu
Źródło: Bieg Jedi w Toruniu. Po jasnej stronie mocy, po lewej stronie Wisły