Będzie wygodnie i bezpiecznie. Policyjne psy w kujawsko-pomorskim będą podróżowały nowymi wozami

2021-07-28 10:03 Marta Łazarska
Będzie wygodnie i bezpiecznie. Policyjne psy w kujawsko-pomorskim będą podróżowały nowymi wozami
Autor: Marta Łazarska

Wywąchają narkotyki, materiały wybuchowe, znajdą też podejrzanego. Teraz będą podróżować jeszcze wygodniej. Pięć specjalistycznych pojazdów ma trafić do kujawsko-pomorskiej policji. Gdzie będą wykorzystywane?

5 tysięcy funkcjonariuszy i 1200 pracowników cywilnych - tyle liczy struktura kujawsko-pomorskiej policji. Są jednak inni funkcjonariusze, którzy mają nosa do trudnych spraw. To specjalnie szkoleni zwiadowcy - patrolują, tropią, a za dobrze wykonaną pracę czeka na nich przysmak. Policyjne psy są pełnoprawnymi funkcjonariuszami. W szeregach policji w regionie jest ich 86. Teraz będą mogły w bezpieczny i wygodny sposób jeździć na akcje.

Nowe samochody trafią do komend miejskich policji w Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu oraz komend powiatowych w Inowrocławiu i Rypinie. Będą wzorowane na tych, które od jakiegoś czasu bardzo dobrze sprawdzają się w Toruniu. Docelowo ma być to pięć pojazdów specjalistycznych. To pozwoli na szybszy transport czworonogów na miejsca akcji, w których pomagają przy poszukiwaniach, w miejscach katastrof czy przy kontrolach.

Źródło: Będzie wygodnie i bezpiecznie. Policyjne psy w kujawsko-pomorskim będą podróżowały nowymi wozami