64. Puchar Gordona Bennetta staruje w Toruniu. Atrakcje dla kibiców i koncert "Pod Wspólnym Niebem"

2021-08-19 15:11 Marta Łazarska
64. Puchar Gordona Bennetta staruje w Toruniu. Atrakcje dla kibiców i koncert Pod Wspólnym Niebem
Autor: Marta Łazarska Puchar Gordona Bennetta

Po 85-latach wracają do Polski najbardziej prestiżowe zawody balonowe na świecie. 64. Puchar Gordona Bennetta odbędzie się w Toruniu. Już dziś (19.08.) pierwsze atrakcje na Rynku Nowomiejskim.

To będzie rywalizacja na światowym poziomie. 15 załóg z międzynarodowych ekip powalczy o jedno z największych wyróżnień w świecie baloniarskim. Już dziś rozpoczynamy Międzynarodowe Zawody o Puchar Gordona Bennetta. Na Rynku Nowomiejskim od godziny 18:00 rozpocznie się prezentacja drużyn oraz uroczysta parada. Nieco później odbędzie się spotkanie w Pałacu Dąbskich, gdzie zawodnicy będą losowali numery startowe. Na kibiców w Toruniu czeka masa atrakcji, choć sama data rozpoczęcia imprezy nie jest taka oczywista. Tu plany z godziny na godzinę może pokrzyżować pogoda.

W zawodach startują ponownie Mateusz Rękas i Jacek Bogdański, którzy wygrali puchar w 2018 roku

Oprócz widowiskowej rywalizacji, na mieszkańców i turystów czeka także masa atrakcji. Na te warto zajrzeć na lotnisko Aeroklubu Pomorskiego już jutro (20.08.) od godziny 16:00. Na miejscu czterdzieści balonów na ogrzane powietrze, kilkugodzinne pokazy lotnicze samolotów wojskowych, śmigłowców i spadochronów. Do tego samoloty-giganty, a Grupa Balonowa Roleski zaprezentuje replikę balonu Braci Montgolfier. Będzie też coś dla najmłodszych. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, jednak obowiązują wejściówki. Więcej o nich przeczytacie TUTAJ.

Koncert Pod Wspólnym Niebem

Imprezą, która zakończy wielkie świętowanie w weekend będzie koncert "Pod Wspólnym Niebem", który odbędzie się za Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Na plenerowej scenie usłyszmy artystów tj. Tomasz Organek, Małgorzata Ostrowska, Kamil Bednarek, Andrzej Piaseczny czy Zuza Jabłońska. Start o godzinie 19:00 w sobotę. Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ.

Źródło: 64. Puchar Gordona Bennetta staruje w Toruniu. Atrakcje dla kibiców i koncert "Pod Wspólnym Niebem"