59 mandatów i 7 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Policjanci kontrolowali prędkość

2021-08-17 15:15 Paweł Jankowski
Akcja Trzeźwy kierujący
Autor: KMP Toruń / torun.policja.gov.pl Akcja "Trzeźwy kierujący"

Policjanci postanowili ostudzić nieco temperament kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Nowy tydzień toruńska drogówka rozpoczęła akcją kontroli prędkości. Ponad połowa kontrolowanych kierowców z mandatami. Ale to nie wszystko...

Wczoraj (16.08) dodatkowe patrole sprawdzały bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze przede wszystkim zwracali uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe zachowania kierowców pieszych i rowerzystów. Kontrolowali trzeźwość i stan psychofizyczny kierowców. Niestety większość kierowców w rażący sposób złamała przepisy ruchu drogowego i w znaczącym stopniu zagrażała bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego. 

W sumie policjanci skontrolowali 107 aut, 73 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość. Dla 59 kierowców spotkanie z policjantami zakończyło się mandatem i punktami karnymi. W stosunku do 14 kierowców zastosowano pouczenia. Mundurowi zatrzymali również 7 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny prowadzonych przez nich pojazdów. Prawo jazdy stracił też kierowca, który przekroczył o ponad 50 km/h dozwoloną prędkość.

Źródło: 59 mandatów i 7 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Policja kontrolowała prędkość