14. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Jest też Toruń

2022-04-26 7:37 Mariusz Luda
14. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Jest też Toruń
Autor: Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu Portfolio inwestycyjne Torunia prezentuje CWB

Do środy, 27 kwietnia na stoisku Centrum Wsparcia Biznesu prezentowany jest nie tylko bogaty katalog terenów inwestycyjnych, ale również projekty promocyjne dla przedsiębiorców oraz oferta związana z relokacją firm z Rosji i Ukrainy. Nurtem przewodnim wydarzenia jest właśnie wojna w Ukrainie oraz jej dotychczasowe i przewidywane następstwa. Udział w wydarzeniu bierze ponad 8,5 tysiąca uczestników.

Organizowany kongres należy do największych tego typu spotkań świata biznesu, nauki i polityki w Europie Środkowej. Udział przedstawicieli Torunia w wydarzeniu jest możliwy dzięki środkom z unijnego projektu Bit City II.

- Już pierwszego dnia udało się przeprowadzić kilkanaście owocnych spotkań z potencjalnymi inwestorami m.in. ze Śląska, którzy są zainteresowani ofertą Torunia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wydana przez nas mapa toruńskiego biznesu. Rozmawialiśmy też z firmami zainteresowanymi przeniesieniem działalności do Torunia z terenów Rosji i Ukrainy – relacjonuje z Katowic Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

W programie EEC przewidziano 150 sesji z udziałem tysiąca prelegentów, w tym debaty dotyczące m.in. transformacji energetycznej, cyfryzacji, e-commerce, nowych technologii, rozwoju sztucznej inteligencji, ochrony zdrowia czy samorządu. Odbywać się będą także: prezentacje, gale, briefingi, nieoficjalne spotkania i kuluarowe dyskusje. 14. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach do środy, 27 kwietnia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: 14. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Jest też Toruń