Bushikan Szczecin

i

Autor: Bushikan Szczecin

sport

Zawodnicy Bushikanu Szczecin z medalami Mistrzostw Europy

2023-11-02 13:52

Szczecińscy karatecy na turnieju w Słowenii zdobyli 3 złote, 4 srebrne i 16 brązowych medali. Ostatecznie Reprezentacja Polski uplasowała się na 4 miejscu w narodowej klasyfikacji generalnej Mistrzostw, w której wzięli udział karatecy z 20 krajów.

Zawodnicy szczecińskiego Bushikanu z medalami Mistrzostw Europy w Karate IKU w Słowenii

Tytuły Mistrzów Europy zdobyli: Tomasz Pawlikowski (dwukrotnie) w kumite shobu ippon seniorów i jissen kumite seniorów oraz Jakub Skrzypek w kumite drużynowym shobu ippon kadetów. Przy okazji Mistrzostw Europy w Novym Meście odbyły się także European Children Games IKU, na którym zawodnik Bushikanu Mikołaj Szarek zdobył złoty medal w kata chłopców 7 lat białe-pomarańczowe pasy.

- Z uwagi na szereg kontuzji na krótko przed i w czasie Mistrzostw, nasze wyniki trzeba uznać za dobre. Wielu zawodników Bushikanu debiutowało w Słowenii w najbardziej prestiżowej konkurencji seniorów i debiut ten również można zaliczyć do udanych. Cieszę się z wyniku naszej Reprezentacji i mam nadzieję na jeszcze lepszy rezultat na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata IKU w Argentynie - wyjaśnia trener Bushikanu i Reprezentacji Polski IKU Paweł Bombolewski.

My serdecznie gratulujemy!

Źródło: Zawodnicy Bushikanu Szczecin z medalami Mistrzostw Europy