Zabytkowa kamienica w nowym wydaniu

2021-11-05 12:18 Denver
Szczecin TBS
Autor: Szczecinskie TBS

Kolejny budynek w śródmieściu odzyskuje dawny blask. Remont zabytkowej kamienicy przy ul. ks. Bogusława X 52 jest już bardzo zaawansowany. Modernizację wykonuje Szczecińskie TBS.

Aktualnie prowadzone są prace elewacyjne i dekarskie, związane z podniesieniem dachu. Akcenty rzeźbiarskie, zdobiące ściany kamienicy poddane zostały renowacji. W najbliższych tygodniach elewacja odzyska nowy, jasnobeżowy kolor. Wewnątrz kamienicy także odbywają się prace wykończeniowe. Położono nowe instalacje. Większość pomieszczeń jest już poszpachlowana,  wymieniono obudowę stropów i układane są płytki w łazienkach. Remontowane są klatki schodowe, naprawiane stopnie. W piwnicy prace w większości są już zakończone, wyrównano poziom, położono nową posadzkę i oczyszczono ściany.

- Zakres modernizacji kamienicy przy ul. ks. Bogusława X 52 jest bardzo szeroki. Oprócz odnowienia elewacji i zdobień, renowacji poddane są także balkony i dach. Z kolei wewnątrz kamienicy zaplanowano kompleksową modernizację i przebudowę pomieszczeń, w tym także tych położonych w piwnicy i na poddaszu. Od podwórka budowana jest winda i zewnętrzna komora śmietnikowa, a także tarasy i instalacja alarmowa. W związku z adaptacją poddasza na cele mieszkalne i biurowe nastąpiło podwyższenie dachu poprzez dobudowanie ścian zewnętrznych od strony podwórza. W budynku wymieniono również instalację, m.in.: elektryczną, telefoniczną i teletechniczną, wodno-kanalizacyjną, gazową i wentylacji grawitacyjnej - mówi Tomasz Klek rzecznik miasta do spraw mieszkalnictwa.

Koszt modernizacji wyniesie ponad 5,5 miliona złotych

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2
Źródło: Zabytkowa kamienica w nowym wydaniu